• Day 1–2

Ljubljana - Istanbul

February 14 in Slovenia ⋅ 🌙 6 °C

Nova avantura se začenja. Po 4 letih čakanja, je končno čas za spet konkretno potovanje. V "našo" Azijo. Tokrat so na vrsti, po neuspelem potovanju zaradi tajfuna v letu 2008, končno Filipini. Dolgo jih čakam, zdaj so praktično "tukaj".

Priprave so mimo, plan je narejen, upajmo, da bo šlo vse po planu. Karte so natisnjene in čas je za odhod.

Ampak, da pridemo do tja, bo še minilo nekaj dolgih ur. Pot začenjamo od doma do Brnika, kjer nas čaka prvi let do Istanbula. Tam bo treba zdržati 5 ur, upam, da končno preizkusimo vstop v lounge, ki ga omogoča Diners, da se malo odpočijemo. Jutri pa še nas potem čaka cel dan na letalu, od 6.15 zjutraj krenemo iz Istanbula, 14 ur na letalu do Manile.

V Ljubljani na letališču pretirane gneče ni, vse lepo počasi...še malo pa poletimo.

Turkish airlines je lahko rečem mirno med top letalskimi družbami. Na 2 uri dolgem letu smo dobili vino, sokove, večerjo, tople kruhke, tortico...vrhunsko. Končno je prva etapa za nami. Smo v Istanbulu, v Iga lounge...zastonj hrana, pijača, tuši...lepo. Nekaj pojest in kar se da počivat.