Colombia
Tabora

Jardín botánico

March 10 in Colombia ⋅ ⛅ 22 °C

Ráno přišli kluci kolem 6 ráno, ještě že jsem nešel! To by mě zabilo. Oběma bylo asi dost blbě. Takže jsem pracoval a čekal co bude. Už už jsem byl rozhodnut vyrazit do botanické sám...ale kupodivu se zmátořili a po hodinové přípravě plné ujišťování, že už už půjdeme, jsme vyrazili.

Tahle nedochvilnost a plýtvání časem mě dojímá...ale je to vlastně obdivuhodné, se nestresovat. Nechat vše plavat ... svému osudu. Do města jsme jeli zase busem...ale trvalo to 1,5 hod, Bogotá je obrovské město a Fredy bydlí na jižním konci. I způsob místního bydlení stojí za poznámku. Byty jsou malinké, bez topení. Teplá voda z plynové karmy teče jen ve sprše a regulace je dost obtížná. Velikost Fredova bytu je cca 45 m2, dva pokojíky, kam se sotva vejde postel a psací stůl, obýváček s pracovnou, stolem pro 4 lidi a kuchyň pro panenky. Na myčku zapomeňte. Nádobí se myje ve studené vodě. V kumbále je pračka - s vertikálním otáčením bubnu - vypadá to jako odstředivka po babičce. Prádlo se jen točí sem a tam ve studené vodě!.. nepřevaluje se... takže efekt praní je minimální. Zato je obrovská - na 16 kg prádla.

Kdo má peníze volí pronájem v hlídaných a bezpečných zónách. Město se dělí na zóny. 1. a 2. je nejhorší, bez plynu a někdy i vody - vlastně slam. Zóna 3 je střední třída, 4-6 luxusní, kde jsou také dvojnásobné sazby za energie a životní úroveň je zde mnohem vyšší. Fredy bydlí v 3. zóně v uzavřeném areálu 15 torres - 12 patrové paneláky obehnané zdí s vlastní recepcí, dětským hřištěm, obchodem, posilovnou.

Botanická - Krásná pěkně opečovávaná zahrada, expozice přehledně a zajímavě koncipované.

Tabora