• Via El Jadida naar Oualidia

    19 januari 2024, Marokko ⋅ 🌙 16 °C

    Vannacht regen en windvlagen en dat was vanmorgen nog steeds zo.
    Ik had met Eva afgesproken om half 10 vertrek om naar El Jadida te gaan. Maar het plensde van de regen dus hebben we het maar een uurtje uitgesteld.
    In de regen vertrokken, eerst even over de tolweg om niet door het centrum van Casablanca te hoeven rijden en toen over de kustweg richting El Jadida.
    El Jadida is een door de Portugezen gebouwd vestingstadje dat nog mooi bewaard gebleven is.
    Op weg daarheen kwamen we nog wat mensen van onze groep tegen en met z'n 7en hebben we de vesting bekeken.
    Daar hadden we toch wel trek van gekregen en besloten om te gaan eten. Wat is dat lastig met 7 mensen 🥵, de één wil dit, de ander dat en de derde beslist niet............... Uiteindelijk vielen er twee af en hebben we met z'n 5en lekker gegeten in een soort kantine op de visafslag. Gekke grote ruimte met veel tafeltjes en stoelen, veel tl-buizen en een grootbeeld-tv waar voetbal uitgezonden werd voor de Africacup. De porties waren ook heel groot en zeer smakelijk.
    We moesten ook weer een half uur terug lopen naar over campers en het was al bijna 4 uur. We hoefden nog maar 87 km, maar daar doe je in Marokko best wel lang over, toch zeker anderhalf uur, we wilden graag voor het donker op de camperplaats zijn dus geen boodschappen meer gedaan.
    Op de camperplek aangekomen was er een man met een brommertje waar achterop mandjes aangebonden waren met oesters, schelpdieren en zee-egels. Er werd veelvuldig bij hem gekocht, hij had een goede dag. En mijn dag was ook heel goed 😃
    Meer informatie