France
Puerto de los Mulos

Pátek 3

July 6, 2018 in France ⋅ ⛅ 13 °C

Počasí: slunečno, ne vedro

V této oblasti je problém se signálem, proto jsme si včera nechali zavolat z chaty na chatu v Bayssellance, kde jsme plánovali spaní. Bohužel měli plno. Rezervovali jsme si spaní na chatě Refuge des Oulettes de Gaube, čímž jsme si zkrátili původní trasu o 2,5 h. Tady měli sice volnou jen jednu postel, ale i to se vyplatí, hlavně Víťovi.
      Ráno jsme naskočili do mokrých bot a vyrazili na cestu pěkným údolím s horskými borovicemi podél potoka. Díky kratší trase jsme se mohli flákat. Měli jsme dvě delší zastávky vždy u jezera, kde jsme posvačili a následně poobědvali. K chatě jsme klesali po sněhu, což šlo dobře a rychle, obzvlášť Víťa měl originální lyžařský styl. Na chatě se ukázalo, že mají volné postele pro všechny, což byla dobrá zpráva. Před večeří jsme stihli vyprat, vyrobit originální sušící systém a vypít dvě piva.
      Večeře byla zahájena aperitivem a malou show, kdy nám jmenovitě představili personál a pak dlouho povídali o něčem, čemu jsme nerozuměli - bylo to ve francouzštině. Hlavně že nám chutnalo.

8:15 - 15:00
      Trasa: Refuge Wallon - Refuge des Oulettes de Gaube (2151m)
      Stoupání: 950m
      Klesání: 530m