Jiřina Heřmanová

Joined March 2018Living in: Czechia
 • Day5

  5. den - cesta zpět

  October 28 in Italy ⋅ ⛅ 14 °C

  Siracusa - Catania - Roma - Praha

  Vstávali jsme ve 3.45, abychom v klidu dotankovali, našli parkoviště P3 pro vrácení auta, odbavili zavazadla a stihli let.
  Paní domácí nám připravila snídani i v tuto nekřesťanskou hodinu. Čaj byl sice nic moc, ale lepší než nic.
  Natankovat se nám podařilo napoprvé (včera byl problém s placením, většina pump je v samoobslužném režimu).
  V letadle jsme chtěli místa co nejblíž k východu kvůli krátkému času na přestup. To se nepovedlo, ale aspoň nám dali priority pass a z Říma první třídu.
  Domů jsme dorazili lehce po 12.00
  Read more

 • Explore, what other travelers do in:
 • Day4

  4. den - Enna a Sirakusa

  October 27 in Italy ⋅ ⛅ 20 °C

  Ranní prohlídka hradu, vyhlídka na záliv v Enně za mlhy. Snídaně v baru ( čaj jsem si musela dokoupit, v ceně bylo jen kapučíno). Ráno jsme si zkomplikovali odjezd, protože jsem zapomněla mobil v apartmánu, už jsme neměli klíče a panu domácímu se nešlo dovolat. Přejeli jsme do Syrakus. Prohlédli jsme si řecké divadlo a římskou arénu. To dokonce svítilo sluníčko. Pak jsme se ubytovali. Zajímavé bylo, že jsme byli ubytovaní v bytě, kde naši ubytovatelé bydleli. Hned jsme vyrazili pěšky do centra. Začalo pršet. Město se nám zdálo špinavé, ale asi to bylo tím počasím. Poseděli jsme u moře v kavárničce, vypili každý 3 sklenky vína a zažili pěkný západ slunce. Ochutnali jsme arančini. Ještě před večeří jsme se stavili ve vinárně na dalším víně. Na večeři jsme si vybrali jednu z mnoha restaurací, Pavlík si dal nějakou mořskou potvoru a já ?, na závěr panáčky.
  Cestou domů jsme si koupili na památku mističku a klukům pistáciové pesto.
  Šli jsme brzo spát, protože nás čekala cesta na letiště. Odlet byl už v 7.00.
  Read more

 • Day3

  3. den - Cefalú a n.p. Madonie

  October 26 in Italy ⋅ ⛅ 15 °C

  Ráno jsme se šli nasnídat do městečka. Na náměstí před klášterem jsme si dali kávu, čaj a každý 2 koláčky. Pak jsme šli na vyhlídku nad město a záliv. Pak jsme se vrátili do apartmánu, uvařili si čaj a poseděli na terase s výhledem na moře. Z Cefalu jsme se přesunuli autem do sedla cca 1500m. Po cestě bylo docela pěkně, polojasno. Těšili jsme se na výlet. V sedle na parkovišti začalo pršet. Chvíli jsme váhali, jestli to nevzdáme. Nakonec jsme vyrazili v mlze a lehkém deštíku. Občas se nad námi slunce slitovalo a ukázalo se. Kromě pár koz jsme cestou nikoho nepotkali. Cesta vedla krásnou náhorní plošinou plnou kamení, suťoviska a keříků. Posouvali jsme se strašně pomalu, protože kamenitá cesta nám nedovolila jít rychleji. Cesta nebyla dost dobře značená, tak se stalo, že jsme zabloudili. Čas běžel, a tak jsme nemohli naplánovaný výlet dokončit a museli jsme se vrátit k autu, abychom nepřijeli moc pozdě do ubytování v městečku Enna. Cestou bylo docela pěkně, občas vykouklo sluníčko a byly pěkné výhledy. Jakmile jsme ale dorazili do Enny, zatáhlo se, padla mlha a bylo hnusně. Bydleli jsme kousek od hradu, který nebylo vidět, ani když jsme byli u hradeb.
  Na večeři bylo brzy, procházeli jsme se v mlze městem a zavítali do "herny" na víno. Bylo to takové bistro, sázková kancelář a prodejna zároveň.
  Na večeři jsme šli na 20.00 do dopouručené restaurace. Dali jsme si pizzu a víno, opět vše výborné.
  Read more

 • Day2

  2.den - Taormina a n.p. Nebroli

  October 25 in Italy ⋅ 🌧 18 °C

  V noci byla ukrutná bouřka, hrom byl tak hlasitý, že vzbudil i mě. V první chvíli jsem myslela, že vybuchla Etna.
  Dneska má celý den pršet, proto jsme upravili náš plán. Za deště jsme si prohlédli Taorminu - antické divadlo, kostel sv. Kateřiny zvenku a křivolaké uličky města. Jako suvenýr by se nám líbil keramický stromek pinie, ale nakonec jsme si ho nekoupili. Vyzvedli jsme auto na parkovišti (13E) a vyrazili k soutěsce Alcantara.
  Za 6E jsme koupili vstupenku k vodě. Procházkový okruh jsme vynechali, protože stále pršelo. V soutěsce jsme byli úplně sami, sundali jsme si boty, vyhrnuli nohavice a šli kousek dovnitř. Normálně se platí extra za průchod soutěsky, ale dneska tam nepouštěli. Nám to stačilo. S mokrými kalhotami jsme pokračovali autem do Nebroli. Zaparkovalo jsme v lese a šli k jezeru. Takový normální les to byl, normální jezero, takže žádný extra zážitek. Vrátili jsme se k autu a už za tmy dorazili do Cefalu, kde máme nocleh. Přes zákazy vjezdu jsme projížděli centrem strašně úzkými uličkami, navigace nás posílala i do jednosměrky :-) Nakonec jsme našli vhodné parkoviště.
  Ubytovali jsme se v minimalistickém apartmánu a šli na večeři do pizzérie. Pizza výborná, sicilské víno taky.
  Read more

 • Day1

  1. den - cesta a výlet v okolí Etny

  October 24 in Italy ⋅ 🌙 17 °C

  letadlpem: Praha - Milan (déšť) - Cantalia
  autem: Cantalia - parkoviště nedaleko lanovky na Etnu
  pěšky: 7 km
  autem: parkoviště - Taormina

  Ráno jsme vstávali ve 4.00, abychom měli dost času na odlet v 7.00 z Ruzyně. Odvezl nás Adam. Posnídali jsme v pekařství Paul. V Miláně jsme měli asi 3 h na přestup, což bylo ažaž. Z Milána jsme startovali s 1h zpožděním, a tak jsme na místo dorazili relativně pozdě na absolvování výletu. Původně jsme měli naplánovanou soutěsku Alcantara nedaleko Taorminy, ale dneska má být nejlepší počasí, tak jsme vyrazili k Etně. Auto jsme si půjčili v náhodně vybrané půjčovně, usmlouvali jsme počet najetých km v ceně, tak snad nás nenatáhnou.
  Na túru jsme vyráželi až v 16.00. Mělo to i své výhody - šli jsme úplně sami. K autu jsme se vraceli už za šera kolem 19h.
  Cestou do Taorminy jsme měli malé dobrodružství. Jeli jsme kousek po placené dálnici, ale na vjezdu do placeného prostoru byla otevřená jenom přepážka pro řidiče s ticketpassem. Jeli jsme tudíž tudy. Na sjezdu jsme to vysvětlovali chlapíkovi u kasy, řekl si o 2E a vůbec to neřešil. Jsme zvědaví, jestli nám přijde pokuta. Nemáme žádný doklad o placení.
  Taormina se vyznačuje tím, že se nesmí do města autem, zřejmě to platí jen pro nerezidenty, protože auta tu byla. Zaparkovali jsme na sběrném parkovišti a busem se dostali do centra. Ubytování jsme měli ve "fialovém" apartmánu v centru. Večeři jsme si dali v doporučené restauraci (J těstoviny s domácím mletým masem a rajčatovou omáčkou, P nějakou rybu, která se v překladu jmenovala stejně jako na lístku). Dneska jdeme brzy spát, protože jsme toho moc nenaspali. Zítřek nemáme moc naplánovaný, rozhodneme se až podle počasí.
  Read more

 • Jul13

  13. Les 2 Alpes potřetí

  July 13 in France ⋅ ⛅ 17 °C

  9.30 - 12.00
  10,4 km
  Stoupání 478 m
  Klesání 478 m

  Dneska čekáme na Adama, až dolyžuje, abychom mu mohli odvézt lyžařské vybavení domů.
  Na výlet na kopec nad město jsme šli jen já a Vítek. Pavlík šetřil koleno. Cesta vedla kolem trailové trasy cyklistů, byly krásné výhledy a dokonce jsme vystoupali na takový malý vrchol Crête dům Fioc (2042 m). Samozřejmě jsme si udělali vrcholové fotky na samospoušť.
  Pak jsme sešli dolů do města, vyzvedli Pavlíka, zašli do fastfoodu na oběd, koupili kopečkovou zmrzlinu a něco k snědku na cestu, sbalili a počkali na Adama s Terkou. Ti přepakovali auto, naložili nám nepotřebné věci a každý jsme se rozjeli jiným směrem - my k domovu a oni do Portugalska surfovat.

  Domů jsme dorazili v neděli ve 3.30 a ještě jsme zalezli do postele.
  Read more

 • Jul12

  12. Les 2 Alpes podruhé

  July 12 in France ⋅ ☀️ 18 °C

  9.45 - 14.30
  9,1 km
  Stoupání 517 m
  Klesání 517 m

  Adam s Terkou šli hoblovat trubky na ledovec. My ostatní jsme se vyvezli lanovkou Le Diable do výšky 2400 m a vydali se na procházku po letním lyžařském středisku. Byly nádherné výhledy, modré nebe, akorát ve stínu trochu zima. Teploměr ukazoval 10 stupňů. Chvílemi jsme šli sjezdovkou, ale také po horských pěšinách. Sem tam byl i sníh, tak jsme se mohli koulovat a dokonce jsme i svezli. Našli jsme matraci, jejíž úkolem v zimě bývá zakrytí železných sloupů, aby lyžař, když nevybere zatáčku a narazí do sloupu, měl měkčí dopad. Krásně jsme se povozili jako na bobech. Dolů do města jsme sjeli opět lanovkou.
  Stavili jsme se v marketu pro oběd a jeli do apartmánu. Večer jsme zašli na závěrečnou večeři. Cestou jsme se zastavili na bobové dráze, kterou měli A a T v rámci permice. Víťovi jsme koupili samostatný lístek.
  Read more

 • Jul11

  11. Les 2 Alpes (Aiguille Lodge)

  July 11 in France ⋅ ☁️ 16 °C

  na kole:
  9.30 - 14.00
  42 km
  Stoupání 1600 m
  Klesání 1600 m

  Bourg d'Oisans - La Paute - La Palud - Ornon - Les - Ornon - La Rivier - Col d'Ornon - a zpět

  Včera jsme již ukončili slavnou Tour de Oisans, ale naše dovolená zdaleka nekončí.
  Na dnešní den jsme si připravili výlet na elektrokolech. Od rána bylo pod mrakem, což je pro cyklistiku ideální.
  Autem jsme dojeli z Venosc do Bourg d'Oisans, kde jsme měli zarezervovaná kola - my s Pavlíkem normální a Vítek celopéro.
  Hned před půjčovnou mi kolo upadlo a vypadla baterie. Naštěstí si toho obsluha nevšimla. Bravurně jsem baterku vrátila na místo, jen se zvedáním samotného kola jsem měla problém. Je totiž děsně těžké.
  Měli jsme najitou červenou trasu z průvodce, na jejíž start jsme se museli teprve dostat. Cesta vedla po silnici do prudkého kopce, ale na elektrokolech to byla brnkačka. Tedy docela, zpocení jsme byli i tak. Po chvíli jsme silnici opustili a jeli po šotolině, trávě a kamení - to ještě šlo. Pak jsme odbočili po turistické cestě po kořenech a menších skalkách - to už fakt nešlo. Museli jsme se vrátit. Ještě jsme zkusili jinou cestu, ale taky to nešlo. Otočili jsme se a vyjeli do neplánovaného sedla Col d'Ornon po silnici. Tam jsme se naobědvali (burger, omeleta, zmrzlinka, kafe) a vrátili se stejnou cestou do Oisans.
  Odevzdali jsme kola, nakoupili v supermarketu a odjeli se ubytovat do Les 2 Alpes, kde je i Adam.
  Read more

 • Jul10

  10. Ref. Muzelle - Le Bourg d'Oisans

  July 10 in France ⋅ 🌙 18 °C

  8.08 - 11.00, pak 13.15 - 17.30
  22,4 km
  Stoupání 325 m
  Klesání 1709 m

  Ref. de la Muzelle (2115 m) - Venosc 1000 m (odložení batohů) - nalehko podél řeky - Le Bourg d´Oisans (750 m)

  Dnešním cílem bylo dostat se k autu a oficiálně ukončit trek.
  Ráno jsme nemuseli spěchat, protože nás čekala nenáročná, ale delší túra. V noci se vypršelo a teď jsme měli azuro. Sestupovali jsme z hřebene a pod námi se přelévaly mraky, do kterých jsme se postupně nořili. Nevadilo to, aspoň nebylo takové vedro.
  Došli jsme do města Venosc, kde spíme. Tady jsme nechali 2 batohy, do třetího jsme si sbalili jen bundy a pití, a vyrazili do Le Bourg d'Oisans k autu. To bylo už víceméně po rovině podél řeky.
  V Oisans jsme se šťastně shledali s autem, nakoupili v supermarketu večeři, koupili Pavlíkovi boty, objednali elektrokola na zítra a dojeli do Venosc do ubytování.
  Na pokoji jsme si dali slavnostní večeři ze supermarketu, povinné pivo, vitězné víno a hajdy na kutě.
  Read more

 • Jul9

  9. Valsenestre - Ref. de la Muzelle

  July 9 in France ⋅ ☁️ 11 °C

  8.15 - 14.30
  9,1 km
  Stoupání 1305 m
  Klesání 508 m

  Valsenestre (1310 m ) - Col de la Muzelle (2600 m) - Lac de la Muzelle - Ref. de la Muzelle (2115 m)

  Dneska jsme měli dvakrát štěstí. Poprvé hned ráno, ,když jsme se chystali vyrazit, spustil se prudký déšť. Tak jsme rychle zalezli zpět do chaty a počkali, až se déšť přežene. Pak jsme už pěkně za sucha a tepla stoupali do sedla Muzelle (2650?m). Výstup po drolivém suťovisku byl dost exponovaný. Ze sedla jsme sestupovali také prudce často po sněhových polích. U jezera Lac de la Muzelle jsme uvařili těstoviny. Máme krátký výlet, a nechtělo se nám tak brzy do chaty a taky jsme měli hlad. Nad hlavami se nám stále honily mraky, jen sprchnout. Sotva jsme dovařili, sbalili a došli do chaty, kde spíme, spustil se pořádný liják. To bylo to druhé dnešní štěstí :-)
  Těstoviny z vlastních zásob zřejmě nestačily, protože si Víťa s Pavlem objednali omeletku, já jen víno.
  Read more

Never miss updates of Jiřina Heřmanová with our app:

FindPenguins for iOS FindPenguins for Android