Israel
Bne ‘Atarot

Check-in-and out -and in -and out

November 14, 2022 in Israel ⋅ ⛅ 26 °C

Jelentem szerencsésen megérkeztünk Tel-Avivba a Ben Gurion reptérre. Szerencsére az úton nem volt semmi gond, mindketten imádták fentről a napfelkeltét és a felhőket, de még a turbulenciákra is az volt a reakció hogy HUHUUUUU HULLÁMVASÚT!!! De azért nem baj hogy Brúnónak tegnap letöltöttünk vagy 15 könyvet ebookra, mert egyet el is olvasott az úton. Szóval ezt is túléltük.

Mi már tudtuk de a gyerekeknek nagy meglepetés volt hogy ez nem egy Debrecen Airport méret. Nagyjából 2-2,5 km míg kijutsz a repülőtől a kijáratig, amit szerencsére mozgó járda is segít így a srácok is tempósan tudtak haladni.

Aki még nem járt itt annak fontos infó lehet, hogy az Izraeli reptéri szabályok kicsit èrtelmetlennek tűnhetnek de mindennek oka van.

Ahogy lejösz a gépről van egy előzetes utlevél ellenőrzés, aminek a végeredménye egy nyomtatott kék kártya a fotóddal és alap adataiddal ( egyfajta vízum). Szerencsére mostanra itt is sok mindent automatizáltak, van egy csomó útlevél leolvasó (de csak ha már biometrikus az útleveled). Nem is mi lettünk volna ha mind a négyünknek működik a leolvasó. Artit persze nem tudta lefotózni, leszakadt a rendszer szóval be kellett állni a manuális sorba ami nem gyors. De legalább közben megtudtuk hogy bárki aki először jön Izraelbe automatikusan a manuális sorba kerül ellenőrzésre.

Na szóval a kis kék papír kell ahhoz hogy kigyere a repölőtől a terminálba. Akinek van az elindulhat keresztül a terminállabirintuson az útlevélellenőrzésre ahol megnézik még 1x az útlevelet majd adnak egy rózsaszín papírt pass board felirattal. Ezt 2 méterrel arrébb kell felmutatni, mert ez igazolja hogy megnézték az utleveled, majd 3 méter múlva meg egy kapunál leolvassák az eredetileg kapott kék vízumot és már át is jutottál a bőröndödhöz. Onnan már csak 3 kanyar meg vagy 500 méter és kint is vagy. Egyszerű nem? 😀😀

Áldottam az eszem hogy a hajnali 3 fokban póló-pulcsi-vékony kabát mellett döntöttem, mert ahogy kiértünk 28 fok, verőfényes napsütés. Na ezért is jöttünk ide...
      Kisebb egyeztetés után megtaláltuk azt a parkolót ahol már a rokonok vártak ránk, szóval irány Bnei Atarot, egy kis Mosav (falu) Tel-Avivtól nem messze.

Barátkozás a kutyusokkal, rokonok és ismerősök váltott beköszönése míg eszünk, aztán gyorsan ellenőríztük hogy a gránátalma már leérett, a narancsnak meg még kell egy kicsi, de a trambulin müködik ( a családban 8-9 gyerek lakik egy blokkon belül szóval minden van)

Mivel korai kelés volt, és a repülőn a 2 gyerek nem akart pihenni, próbálkozunk egy délutáni sziesztával. Hátha...

Kommunában zajlik az élet

November 14, 2022 in Israel ⋅ ⛅ 19 °C

Szerencsére a délutáni szieszta bejött, aludt mindenki, majd irány egy kis játszóterezés ahol végül a nagycsaládból elég sokan összetalálkoztunk. Volt ott minden, kutyaaimogatás, csúszdázás, macskakergetés, kondipark és kellemes későnyári este hangulat. Nem hiába vágytunk a melegebb éghajlatra.
      Apropó macskák: annak idején még palesztinai korában az angol gyarmatosítók behoztak jó pár macskát az országba hogy gyérítsék a patkányinváziót. Ez mostanra macskainvázióvá alakult át, szóval az hogy 6-7 macska molesztálja a szegény kutyasétáltatókat a játszótéren már nem is meglepő.

Kis vacsi, sok kutyasimogatás, szobák átvariálása és már ágyban is a két gyerek.... egész addig míg megelepetésként haza nem tér a legifjabb Braun lány Bécsből 1 hónapra a kislányával, szóval gyors nappali átrendezés és mindjárt úgy vagyunk mint egy kisebb menekülttábor, minden szobára jut legalább 1 gyerek és 1 szülő.

Akkor szép ha zajlik....

Holnap irány Tel Aviv

Gyereknap-Kid's day

November 16, 2022 in Israel ⋅ ⛅ 18 °C

Tegnap még az volt a terv hogy ma Jeruzsálembe megyünk, de egyrészt egész napra esőt mondott, másrészt a srácok szerettek volna egy pihenős napot a tegnapi nagy városnézés után, szóval reggel úgy döntöttünk maradunk a mosavon.
      Szeretem az Izraeli esőt, ugyanis legtöbb esetben 16 csepp után vége. Na persze van amikor tényleg esik, akkor viszont mint ha dézsából öntenék de ma szerencsére nem ez volt, már reggel verőfényes napsütés várt kint a kávémhoz.

Azért a nagy semmittevés is tud mozgalmas lenni pedig Bnei Atarot igazi kis falunak számít itt. Délelőtt kimentünk a helyi játszótérre ahol csodák csodájára a fiúk vagy 2 órát úgy elvoltak mint a befőtt, pedig valójában egy darab csúszdalabirintus van csak. De azon lehet különböző útvonalakon gyorsasági versenyt rendezni. A játszi mellett van egy focipálya is így Brúnó is tudott kicsit focizni velem, hogy teljes legyen a boldogság. Délután 1 órára már teljesen kifárasztottuk őket.

Eddig írtam macska és kutyahelyzetről, ma pedig találkoztunk egy újabb invazív jelenséggel. Nem tudom hogy az első papagáj itt csak elszabadult valahonnan vagy mindig is itt laktak, de a falu központjában százszámra csivitelnek mindenhonnan. Még a fészküket is felfedeztük, és így ki is tudtam használni a digitális zoomot a telefonomon, hogy csináljak róluk néhány közeli képet.

Ebéd után pedig még mindig volt mit csinálni, ugyanis a család egyik ismerőse 2 telekkel arrébb mini állatkertet üzemeltet, kígyók, gyíkok, óriáspókok, papagájok, teknősök és nyuszik tömkelegével szóval a délutáni trambulinőrület előtt egy kis gyerekkultúra is belefért a napba. Sőt, a végén még felfedeztük a helyi traktortemetőt is a hátsó udvarban, így teljes a nap.

Bne ‘Atarot, Bne`Atarot, Bené Atarot