Gyereknap-Kid's day

November 16, 2022 in Israel ⋅ ⛅ 18 °C

Tegnap még az volt a terv hogy ma Jeruzsálembe megyünk, de egyrészt egész napra esőt mondott, másrészt a srácok szerettek volna egy pihenős napot a tegnapi nagy városnézés után, szóval reggel úgy döntöttünk maradunk a mosavon.
    Szeretem az Izraeli esőt, ugyanis legtöbb esetben 16 csepp után vége. Na persze van amikor tényleg esik, akkor viszont mint ha dézsából öntenék de ma szerencsére nem ez volt, már reggel verőfényes napsütés várt kint a kávémhoz.

Azért a nagy semmittevés is tud mozgalmas lenni pedig Bnei Atarot igazi kis falunak számít itt. Délelőtt kimentünk a helyi játszótérre ahol csodák csodájára a fiúk vagy 2 órát úgy elvoltak mint a befőtt, pedig valójában egy darab csúszdalabirintus van csak. De azon lehet különböző útvonalakon gyorsasági versenyt rendezni. A játszi mellett van egy focipálya is így Brúnó is tudott kicsit focizni velem, hogy teljes legyen a boldogság. Délután 1 órára már teljesen kifárasztottuk őket.

Eddig írtam macska és kutyahelyzetről, ma pedig találkoztunk egy újabb invazív jelenséggel. Nem tudom hogy az első papagáj itt csak elszabadult valahonnan vagy mindig is itt laktak, de a falu központjában százszámra csivitelnek mindenhonnan. Még a fészküket is felfedeztük, és így ki is tudtam használni a digitális zoomot a telefonomon, hogy csináljak róluk néhány közeli képet.

Ebéd után pedig még mindig volt mit csinálni, ugyanis a család egyik ismerőse 2 telekkel arrébb mini állatkertet üzemeltet, kígyók, gyíkok, óriáspókok, papagájok, teknősök és nyuszik tömkelegével szóval a délutáni trambulinőrület előtt egy kis gyerekkultúra is belefért a napba. Sőt, a végén még felfedeztük a helyi traktortemetőt is a hátsó udvarban, így teljes a nap.