Italy
Fontana del Lantro

Bergamo - vecpilsēta

May 1, 2019 in Italy ⋅ ☀️ 14 °C

-No rīta neko baigi garumā nevelkam tāpēc ap astoņiem startējam. Šodien piesātināts grafiks. Tomēr trīs pilsētas šodien plānā. Burtiski 50m no naktsmājām ir autobusa pietura. 1,5eur, 10min un esam Bergamo centrālajā stacijā. Tālāk ar kājām jātiek līdz funikulierim, kurš uzvedīs augšā vecpilsētā - Città Alta.
      - Visu vecpilsētu ieskauj iespaidīgi mūri. Esam šeit salīdzinoši agri tāpēc vēl nav ļoti daudz cilvēku un varam mierīgi savā tempā pastaigāties. Laiks šodien izcils, tāpēc tiek realizēti arī pirmie italiano gelato.
      - Lai arī Bergamo ir patiešām skaista pilsēta manu uzmanību piesaistīja uzkrītoši daudz krutie šosejas ričuki. Man pašam braukšana ar šosejas velosipēdu ir hobijs, tāpēc man acs jau piešauta uz šiem braucamajiem. Patiešām daudz! Kā vēlāk izrādījās šeit 5. maijā notika Gran Fondo velo sacensības. Tāpēc viņi bija tik daudz. Iesildījās.
      - Kādas 2h noriņķojām pa bruģētajām vecpilsētas ielām un tad dodamies uz stacijas pusi, no kurienes tālāk jādodas uz Milānu. Pilsēta skaista. Šķiet, ka nereti paliek novārtā, jo visi pēc ierašanās Bergamo lidostā uzreiz steidz doties Milānas virzienā. Ja laiks atļauj noteikti iesaku vismaz vienu pēcpusdienu veltīt Bergamo vecpilsētas izstaigāšanai.
      -Kaut kādas krievu tantes mums palīdz nopirkt biļetes, bet nepieminēja pa kompostrēšanu. Tāda maza neizcelta kastīte uz perona. Biļeti nav iespējams nokompostrēt vilcienā tāpēc nākas nopirkt biļetes vēl vienu reizi. Četras biļetes Bergamo - Milāna paliek izmantošanai nākotnē.

Fontana del Lantro