Italy
Pineta di San Pietro in Bevagna

Hrane zunaj

September 15, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 29 °C

Fino se je pa tudi zunaj. Čeprav letos sva res manj jedla zunaj kot lani, ker sva manj hodila po izletih. Ampak ko sva šla, sva pa vedno našla kakšno fino restavracijo, če se je le dalo, malo neobičajno pa ven iz glavnega turističnega centra. Tko da sva 2x jedla neke tapase, pa seveda že opisano najboljšo fruti di mare pašto in pašto iz morskih ježkov, ki je bila odlična, na koncu se je pa izkazalo da je bila nekaj čisto drugega ampak se nismo razumeli pri naročilu :) Pa odlične pizze v restavraciji z imenom La Biga tako da ti je takoj jasno, da boš jedel odlično testo. Skenslala sva rezervacijo v eni res fensi restavraciji, kar mi je malo žal ampak verjamem da bo počakala do naslednjič ko bova spet v okolici... :)
      Cene so pa res ugodne, konkretno pod našimi. Račun v restavraciji z opevano najboljšo pasto je znašal 38 eur pa sva jedla 2 predjedi in glavno jed. V najbolj fensi, kamor pa sva nepričakovano zavila zadnjo noč in res jedla očesu prijazne zadeve, pa je bil 3 hodni meni s 3mi kozarci vina 80 eur. Se je pa spet izkazalo da cena in kaj je očesu prijazno, ne pomeni da je tudi tako dobro. Seveda je bilo dobro ampak ta meni vsak večer zamenjam za tisto pašto iz Taranta, ki je stala 8 eur.
      Morala sam za kraj dodati i cremu di caffe…kao otopljeni sladoled od kave 😋

Pineta di San Pietro in Bevagna