Italy
Manduria

Senza acqua in riva al mare

November 22, 2023 in Italy ⋅ 🌧 18 °C

Ieri abbiamo iniziato la giornata con un bel po‘ di studio e lavoro 📚 per dedicare il pomeriggio alla scoperta di Gallipoli (LC) 📍che non ci ha fatti proprio impazzire 🤔 Tranne per i tanti gatti neri – potete immaginare Aria e Yuma 🐈‍⬛🐕
      Pensavamo di passare poi una serata rilassante, quasi noiosa se così si può dire… E invece.. 💥 ci siamo accorti che si è rotta la pompa dell’acqua 🚰 Ci siamo guardati e siamo scoppiati a ridere 😂 Ridere? Si, ridere! Ridere perchè prima della partenza ci siamo informati bene sui pezzi di ricambio da avere sempre in van 🤓 tra questi c’era appunto la pompa dell’acqua 🚨 Quindi abbiamo attaccato un Post-It bello grande sopra la dinette "Ordinare pompa dell'acqua asini!" 📝 E niente.. Eccoci qui senza acqua 💧
      Infine abbiamo lavato i piatti riempiedo delle tazzine direttamente dal serbatorio e siamo andati a dormire 💤

Stamattina quindi abbiamo cercato, trovato e ordinato il pezzo di ricambio 💪 Intanto torniamo alle abitudini islandesi: utilizzare le bottiglie di acqua, cucinare poco, sporcare ancora meno 🤭
      Nel pomeriggio abbiamo guidato un po‘ 🚐 Ci siamo sgranchiti le gambe sul lungomare di Porto Cesareo (LE) conosciuto soprattutto per la piccola isola a pochi metri dalla costa 🏝️Questa veniva utilizzata per l’allevamento di bestiame soprattutto tra le due guerre mondiali 🐮🐔 Poi, negli anni cinquata, è stata promossa un'iniziativa che prevedeva l‘allevamento di una colonia di conigli allo stato brado 🐇 Ed ecco perchè gli abitanti hanno ribattezzato l’isola, ora nota come Isola dei Conigli 💡
      Da qui abbiamo proseguito fino alla spiaggia di Punta Prosciutto 🏖️ Dove le cagnoline si sono godute un bel po‘ di corse 🐾 e noi ci siamo fermati per ammirare lo splendido tramonto, mentre i grossi nuvoloni di un temporale stavano avanzado lentamente dall’entroterra ☀️🌩️
      Dormiremo qui, un po’ in collina, con una bellissima vista sulle cittadine qui intorno ✨

Riserva Naturale Salina dei Monaci

September 13, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 27 °C

Slano jezero u kojem žive 🦩🦩🦩…nažalost slike i video s mobitela uopće ne dočaraju koliko su lijepi, kako Žiga kaže ko Šila u psima, tanki 😁
      Ima ih stvarno puno, na tablama piše da se i gnijezde na ovom jezeru. Već smo dva puta bili tamo, možda sutra i još jednom 😄Read more

San Pietro in Bevagna

September 4, 2023 in Italy ⋅ 🌬 26 °C

Naš dom sljedećih 10 dana. Kuća prekrasna, lokacija 2 min pješke do plaže, nevjerojatan mir i tišina.

V hiši pa res vse kar rabiš. Ne tako kot včasih apartmani, ko moraš prvo stvar iti sol pa olje kupit. Vse, čisto vse. No, razen 1 malenkosti, kozarci za vino :) Na to izgleda niso pomislili ampak sem vprašal če se jih da dobiti in še isti večer dostavijo nove kozarce pa še fino steklenico vina... Res tok prijazni... Ampak saj to sva že navajena, Italija na jugu in na severu sta 2 čisto drugi državi kar se ljudi tiče.Read more

Campomarino

May 5, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 19 °C

Campomarino - eigentlich nur ein Zwischenstopp auf dem Weg in den Norden. Der Strand dort und das kristallklare Wasser waren aber so schön, dass wir hier sogar noch mal wieder hinkommen würden, für einen kleinen Strandurlaub in der Nebensaison. Ansonsten muss man aber sagen, dass der Ort nicht viel zu bieten hat. Cappuccino, Cornetto & Pizza waren aber fantastico! 😋Read more

Famila

September 9, 2023 in Italy ⋅ ⛅ 28 °C

Po moje se že vsaj pol leta spravljava v Familo v Italijo. Če ne zaradi drugega zaradi mok za pizze, ki jih tam imajo, pri nas jih je pa treba iskati v specializiranih trgovinah. Pa tudi zaradi vsega drugega ker pač Italijani...
      In potem prideva na dopust in kaj najdeva 15 minut od najine hiške? Tadaaaa, Famila 😱

Seveda takoj notri in po skoraj pol ure v trgovini kosara še kar prazna, ker namesto da bi kupovala si jo ogledujeva kot muzej 😂 Vse bi imela, zdaj je pa treba izbrati samo par zadev. Res si je težko izbrati... Sirov neomejeno, salamo režejo tako da samo sanjaš, pašte na 100 načinov od sušenih, do svežih, zraven seveda še toliko umak. Vina po zelo normalnih cenah s posebnim kotičkom še za najdražja, ribarnica z vsem živim itn. itn... Res bi lahko za cel kombi nabrala, če bi imela kam dat...

Tako da res sva bila notri ko 2 seljaka, hodila po trgovini in slikala potem pa še na koncu narobe zložila robo na trak, ki sam skenira in so naju morali učiti kako tam kupovati... :) Da ne govorim o dvigalu za košaro, ki jo dvigne do visine traku, ki sva ga snemala kot 8. čudo... Nije žvaka za seljaka... 😂
      Tukaj sva 5 dni pa sva bila danes tam že 3. tako da izgleda da zdaj se bova pa res kdaj zapeljala tudi iz Ljubljane, ker ne vem kako bom zdaj živel brez rikote z medom in pistacijami, ko sem probal... 😉

Jonsko more

September 11, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 30 °C

Plaže su ovdje pješčane dine s tu i tamo kojim stijenama. Obavezan rekvizit je suncobran jer bi inače bili doslovno skureni i od sunca i pijeska koje prži…al nikako da Žiga nađe neki koji zadovoljava njegove standarde i može se nadmetati s onima koje imaju talijani jer svi su veći 😄 valjda ćemo treći puta imat onaj savršeni 🤞🏻
      A da, ovdje su nezaobilazni prodavači, ove godine dvojica koji ti dva puta dnevno mašu iz daljine kao da te poznaju i pitaju Do you like spending money? Tek iz valjda petog puta smo skužili da prodaju nakit.
      Šila se totalno raspameti na pijesku tako da nam je dva puta skoro zbrisala 🙈

November 24, 2023 in Italy ⋅ ☁️ 18 °C

Nach einer super ruhigen Nacht mit Wellenrauschen sind wir in Manduria gelandet. Bisher hatte jede Stadt ein anderes Flair. So auch hier. Die Altstadt ist geprägt durch das ehemalige jüdische Viertel. Leider sind hier fast alle Palazzi dem Zahn der Zeit überlassen, es wird augenscheinlich leider wenig für den Erhalt der prachtvollen Fassaden unternommen.Read more

Hrane doma

September 15, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 28 °C

Vsakič ostane še cel kup restavracij, ki sva jih planirala obiskati pa zmanjka časa. Ampak to ne samo zaradi časa samega ampak tudi zato, ker je toliko dobre hrane za kupit in delati doma... Sveže ribe in kozice po smešni ceni, steaki, foccacie, narejeni tiramisuji, razne grickalice ala tarali pa olive, siri itn. Aja pa seveda sveže pašte, uuu pa parmigiano je Tihana enkrat naredila... Tako da ves čas poln hladilnik in dobra kosila, ko se tako najeva, da potem večerja odpade. Vsaj taka, bolj resna...
      Da ne govorim o tem, da se bo treba nazaj navadit, da ob vsakem obroku ne moreš še kozarca vina spiti... So tudi zelo fina in sva jih kar nekaj pokončala...

Hrane zunaj

September 15, 2023 in Italy ⋅ ☀️ 29 °C

Fino se je pa tudi zunaj. Čeprav letos sva res manj jedla zunaj kot lani, ker sva manj hodila po izletih. Ampak ko sva šla, sva pa vedno našla kakšno fino restavracijo, če se je le dalo, malo neobičajno pa ven iz glavnega turističnega centra. Tko da sva 2x jedla neke tapase, pa seveda že opisano najboljšo fruti di mare pašto in pašto iz morskih ježkov, ki je bila odlična, na koncu se je pa izkazalo da je bila nekaj čisto drugega ampak se nismo razumeli pri naročilu :) Pa odlične pizze v restavraciji z imenom La Biga tako da ti je takoj jasno, da boš jedel odlično testo. Skenslala sva rezervacijo v eni res fensi restavraciji, kar mi je malo žal ampak verjamem da bo počakala do naslednjič ko bova spet v okolici... :)
      Cene so pa res ugodne, konkretno pod našimi. Račun v restavraciji z opevano najboljšo pasto je znašal 38 eur pa sva jedla 2 predjedi in glavno jed. V najbolj fensi, kamor pa sva nepričakovano zavila zadnjo noč in res jedla očesu prijazne zadeve, pa je bil 3 hodni meni s 3mi kozarci vina 80 eur. Se je pa spet izkazalo da cena in kaj je očesu prijazno, ne pomeni da je tudi tako dobro. Seveda je bilo dobro ampak ta meni vsak večer zamenjam za tisto pašto iz Taranta, ki je stala 8 eur.
      Morala sam za kraj dodati i cremu di caffe…kao otopljeni sladoled od kave 😋

September 14, 2023 in Italy ⋅ ⛅ 27 °C

Ovo nam je bio najbliži malo veći gradić u kojem ima više sadržaja i života nakon ferragosta. I friška zelena trava da se i Šila odmah razveselila 💩 a mi bez vrećica 🙈 Posljednji dan Apulije smo zatvorili finom napoletanskom pizzom, a nije ni slučajno da se restoran zove La Biga 😄Read more