• Giro del Viso: Rif. Alpetto > Rif. Granero

    July 23 in Italy ⋅ ☁️ 9 °C

    Rond 6u30 worden we wakker. Al bij al hebben we vrij goed geslapen. Annelies iets minder door het gesnurk van een Duitser op de kamer. Na een pover ontbijt met droog brood en choco vertrekken we om 8u. De zon schijnt volop en we zien voor het eerst dat de Alpetto hut vlak naast een groot meer gelegen is, met het ochtendlicht erop is het prachtig.

    Na anderhalf uur stijgen bereiken we de Quintino Sella hut waar we even water bijtanken. Vandaar volgt nog een lange tocht naar de Rifugio Granero. We wandelen nog langs enkele mooie meertjes, passeren drie hoge cols en lunchen op het terras van een rifugio waar we een heleboel klimmers aan het werk zien. Nadien vervolgen we onze weg met een lange afdaling door steenpuin en steken we via een donkere tunnel doorheen de rotswand de grens met Frankrijk over. Een korte klim later staan we opnieuw op een col en dalen we eindelijk af richting onze rifugio. Onderweg komen we nog een Italiaanse familie tegen uit Milaan waar we even mee aan de praat raken. Uiteindelijk blijkt dat ze Sapri heel goed kennen en regelmatig naar Rivello gaan.

    Na 16km, 1600m stijgen en 1400m dalen komen we eindelijk aan in de rifugio Granero. Het was een stevige dag en hopelijk slapen we goed in de grote slaapzaal.
    Read more