Lithuania
Stariškė

4. Noc - Litevska kosa

September 10, 2016 in Lithuania ⋅ ⛅ 16 °C

Prejezd z Kaunasu byl dlouhy a unavny a nic zvlastniho cestou nebylo. Ty vzdalenosti se uz na me zacinaji projevovat. Ale bude lip, uz jsem tady na Severu! Tady uz jsou spendlicky v mape :).

Na poloostrov s narodnim parkem se da dostat trajektem z mesta Klaipeda. Najizdim rovnou k najezdu na lod, platim 11€ v budce a par minut cekam, nez se lod vyprazdni. Po uspesnem nalodeni se obcerstvuji ze zasob a rikam si, safra kdy uz vyplujeme?? V tom okamziku zarachoti plech a celo trajektu se sklapi - jsme uz na druhem brehu! Vypluti ani pohyb lodi nebyl vubec citit.

Na druhe strane studuji velkou mapu a porovnavam se svou digitalni. Po zorientovani je mi jednak lito jet hned hledat mistecko ke spani (kemp je tu jen jeden, a to na druhem konci - 45 km!), druhak mi uz z jizdy huci a tlaci hlava. Vydavam se tedy na prochajdu asi kilasek na nejakou vyhlidku.

Jdu brezovino-borovinou, pod stromeckama mechy, lisejniky, rezava trava, houby! Stredem asfaltova cesticka, mrte lidi. Vyhlidka je zarostla v hajecku :)). O kus dal je nastesti videt v dalce sire more a na nem megatrajekt, opravdova bestie. Stastnou plavbu do Svedska.

Vsimam si, ze Litevci vubec nepozdravi. Ani mne, ani sebe navzajem. Ani nevyhledaji ocni kontakt. Zvlastni. Protahuji se kolem plivajici holcicky u vstupni branky parkoviste, mrknu na mapu a jde se bydlet.

Hledani mista na spani mi zabira asi hodinu a pul. Behem ni jsem navstivil jeste nejblizsi plaz - pisecek, skorapky musli, zapad zlatave medeneho sluncete, vune soli... Balte ahoj!

Dnes spim opet v aute, stany jsou tu zakazany a az do Nida se mi nechce. Zapichl jsem to na parkovisti u nejakeho pomnicku, asi kilak za vjezdni budkou do parku (5€). Snad to bude ok. Vecere, denicek a je zase po desate vecer. Padam.

Stariškė, Stariske