Vlčoun

Pilot. Traveler. Acro yogi. Life explorer.

Dojezd zpět

September 17, 2016 in Czech Republic

Ke svému překvapení jsem spal dokonce něco přes 5 hodin, a v kuse. Asi už jsem tak nějak "přijatelně zkroucený", abych si na zadních sedačkách Oktávky opravdu odpočal. Nebo jsem byl jen dostatečně unavený? ;)

Čajík a bábovka ke snídani, zacvičit si na zahřátí - hlavně protáhnout kolena, už mne do vazů začíná brát sedací únava - a můžeme vyrazit do slunného rána. Je 0804.

Cesta přes Polsko se nese v duchu pozorování asfaltu, hlídání poměru rychlost/spotřeba, poslouchání mluveného slova a zastávek na wc/odpočinek/tankování. Připadá mi, že snad polovina polských silnic je rozkopaných a opravovaných nebo rozestavěných. Skutečně se nejede nejlíp. Když nic, tak je aspoň hezký slunečný den s fotogenickými mraky.

Jednu delší (spací) zastávku dělám v Polsku někde za Varšavou, druhou v ČR na dálnici Ostrava-Brno. To už se fotomraky dávno změnily na oblačnost teplé fronty, jejíž déšť mne provází skoro 400 kilometrů.

Domů se dostávám osezený, oslizlý, hladový a s hlavou vyhučenou někdy kolem desáté večerní. Grošáček to nakonec zvládl na jedničku.

Délka výletu: 11 dní
    Útrata: 11676,- CZK
    Ujeto: 4387 km
    Tankování: 4x plná, cena N95 +/- 1€
    Počet zážitků: megamoc

A tak to má bejt.

*Mějte se prima, cestujte s úsměvem, vracejte se domů naplněni*

Vlčoun

Signing out, for tonight...

10. Noc - kdesi na okraji Polska

September 17, 2016 in Lithuania

Z Vilniusu jedu co to dá, abych měl sobotní přejezd co nejkratší.

Doprovází mne romanticka jako z filmu - silný, sebevědomý měsíc v úplňku, odhazující závoje mraků, a kropící stříbrnou prstí tajuplné, měkce neproniknutelné mlžné lože luk i pastvin, jenž prostírají se po obou stranách meandrující mé stezky...

Kurva já su básník.

Když už to dál nejde, sjíždím na nějakou lesní cestu. Svlékám se rovnou na sedačce a propíďalkovávám se dozadu, kde mám už pár dní permanentní kutloch :). Ještě stíhám zamknout auto a propadám se do spánku.Read more

Vilnius - historicke jadro

September 16, 2016 in Lithuania

Mesto Vilnius na mne udelalo velmi dobry dojem. Ackoli jsem nastoupil do patecni vecerni spicky, presvedcilo mne, ze jeho navsteva sa oplatila.

Kostely (mrte), chramy, palac, hrad nad mestem, vyhlidka Tri krize, reka, prulet balonu a samozrejme litevska slavnost na namesti :). Vilnius!

... A vzhuru do Polska, na dlouuuhyyy prejezd zpet do vlasti.

Safra, co ja tam vlastne budu delat??!

Tak jeste jednu, jeste jednu pisnicku od kapely. Kolem se prochazi spousta lidi, venci se, couraji ve zlatem vecernim slunci. Bude mi na odjezdu jeste chvili svitit do praveho ucha...Read more

Pevnost Daugavpils

September 16, 2016 in Latvia

Zatvrzele sverepe mesto s ruskym dedictvim - klasicistni pevnosti.

Pevnost je tak rozlehla, ze pripomina mesto ve meste. Ma osm bastionu, park a nespocet budov, ktere slouzily jako skladiste, kasarna, opravny. Dnes jsou z nich muzea, sidla instituci, ruiny nebo byty.

9. Noc - na silnici za Rezekne

September 15, 2016 in Latvia

Rozhoduji se dojet co nejvice na jih, abych mohl v patek jeste venovat cas Vilniusu a Daugavpil, a nemel to v sobotu moc na krev.

Navigon navigace je zoufala brzda, takze nastavuji opet odvaznejsi Maps.me (o 110 km a 1:45 min kratsi). Trochu me prekvapuje 40 km mezilesni trasa mimo asfaltku po prejeti do Lotysska. Holt specifika zeme. Jede se sice blbe a pomalu, ale blizim se.

Na "odskok do spanku" se ukladam na sedacky jenom tak u krajnice. Budim se po 7. takze asi dobry :).Read more

Kunda

September 15, 2016 in Estonia

Dalsi supr nazev mestecka. To jsem proste musel :).

Je to teda dost sovetske, usmudlane urbanisko postavene kolem elektrarny. Jinak tu neni nic.

Vyuzivam pauzy k nakupu kofeinu rozpusteneho v Coca cole a nejakych souveniri - praveho borsce v plechovce a estonske bonbony. Zklamanim je, ze supermarket nevladne nalozenymi houbami, na nez jsem se tesil.

Tak vzhuru na trat a co nejdelsi nocni dojezd.Read more

NP Laheema

September 15, 2016 in Estonia

Dalsi mocaly a raseliniste uprostred lesu :).

Navstevuji dve mista a pokracuji dal. Neni to to nej co jsem videl... Ale celkem preturistovano - tedy na zdejsi pomery.

Je zatazeno a pada par destovych kapek. Od Baltu se neco zene, ale ujizdim na vychod.

Tallinn

September 15, 2016 in Estonia

Krasne historicke jadro. O nekolik levelu vyse nez Riga. Libilo se mi, jak jsou tu vsichni poulicni prodavaci i nahaneci restauraci obleceni v dobovych kostymech.

Tady by se dal stravit cely turisticky den :).

8. Noc - mezi poli u Libatse

September 14, 2016 in Estonia

Ano, krasny nazev vesnice ze? :)

Po celodenni pobihacce a dvou hodinach prejezdu s dalsim parkem v mezicase jsem si na mape tohle vytycil jako celkem realny cil, a bylo to tak akorat.

Dnesni bydleni sice nic moc, stojim doslova na polni ceste mezi lesem a polem, ale co uz. Snad tudy rano nebude chtit jet traktor.

NR Tolkuse

September 14, 2016 in Estonia

Baziny a raseliniste. Jezirka. Vazky. Cerny hadek. Neco mezi dvoukridlou vosou a pulcem se potapi ve vode.

Ve zlatem podvecernim slunci nadherny kus severske krajiny. A ano, puda se pod nohami vsude skutecne hybe, neni pevna a je desne mokra. A tam, kde baziny konci, nastupuji bez varovani pisecne duny porostle borovicemi. Genialni.

Tak semhle jsem jel.

Konecne tu.

Never miss updates of Vlčoun with our app: