• Menno Roodenburg
  • Menno Roodenburg

Rondreis Bali & Lombok

A 30-day adventure by Menno Roodenburg Read more
  • Trip start
    January 10, 2023
  • Een dag in Pecatu

    January 12, 2023 in Indonesia ⋅ ⛅ 30 °C

    Ik heb het fijn hier.

    Pecatu is het gebied waar ik nu verblijf. Nog bij dezelfde accommodatie, La Cama Bali, als mijn aankomstdag.

    Heerlijke relaxte, fijne dag die ik in rustig tempo heb doorgebracht. Waarom zou ik haasten? 🤷‍♂️😀.

    Ontbijtje, scooterrit, strandje, massage.
    S avonds voor mijn huisje bij het zwembad de dag afgesloten met een drankje en een boek. Een boek met wijze lessen van Kurma de schildpad 🐢.

    Toepasselijk was dat voor vandaag ☀️
    Read more

  • Alleen in de tempel, sunset met locals

    January 13, 2023 in Indonesia ⋅ ⛅ 30 °C

    Deze dag nog een rondje Uluwatu gedaan voordat ik weer doorreis.

    Hop hop, s ochtends vroeg voorbereid om voor de drukte en monkeyproof naar de Tempel van Uluwatu te gaan. Ik had gelezen dat het er heel druk kan zijn en de apen erg agressief. Nou, dat was een les in “je kunt je ook tegoed voorbereiden” 😅. Liep ik daar uiteindelijk nagenoeg alleen, nog tussen de schoonmakers en de net gevoerde apen. Heb er drie gezien die totaal niet in mij geïnteresseerd waren.

    Vervolgens lekker rondgereden, het is hier relatief rustig op de weg en voelde mij er vertrouwd mee.

    S middags bij het zwembad (daar kun je je zelf wel iets bij voorstellen). En wat voor menigeen heel normaal is, is voor mij inmiddels bijzonder geworden: heb heerlijk 2 biertjes gedronken 😋. Heb nadien geen darmklachten gehad. Wel kreeg ik het gevoel van een bierbuik (tja, hoe beschrijf ik dat gevoel, geen idee. Meer een gedachte eigenlijk 😅).

    Na een lange omzwerving door steeds kleinere en doodlopende steegjes kwam ik ineens bij een weiland met een kleine ingang. Die intuïtief gevolgd en zie het resultaat in de foto’s van de prachtige zonsondergang.

    Op naar Ubud en de rijstvelden…
    Read more

  • Eerste voetstappen in Ubud

    January 14, 2023 in Indonesia ⋅ ⛅ 29 °C

    Vandaag met een (Gojek) taxi naar Ubud gereden (Gojek is een dienst zoals Uber).

    Veel ceremonies gezien onderweg want het is een feestdag op Bali: Galungan - Kuningan 2023. Er wordt de overwinning van het goede op het kwade gevierd.

    Verder kennis gemaakt met de groep waarmee we de aankomende dagen naar locale gemeenschappen op Bali gaan.

    Morgen eerst nog een dag in en Rondom Ubud.

    Geniet nog steeds erg en het gaat mij nog goed af allemaal.
    Read more

  • Dag in Ubud

    January 15, 2023 in Indonesia ⋅ ⛅ 27 °C

    ‘S ochtends gewandeld, de Campuhan Ridge Walk. Een wandeling met mooie vergezichten langs 2 rivieren die onderaan samenkomen. Onderweg ook een lokaal huis bezocht.

    ‘S avonds naar de Kecak and Firedance 🔥.

    Tussendoor een heerlijke Balinese massage en lunch 👌🤍✨.
    Read more

  • Op weg naar Sidemen

    January 16, 2023 in Indonesia ⋅ 🌧 23 °C

    Ubud heb ik, voor nu, achter mij gelaten. Het is uitnodigend voor mij om er nog naar terug te keren. Nog lang niet alles verkend daar! Wie weet.

    Voordat ik naar Sidemen ga, eerst nog een MTB tocht bergafwaarts, met een tussenstop bij een homestay. De mensen zijn zo vriendelijk hier. Met open armen ontvangen.

    Op deze dag ook de eerste zware regenval van deze reis gehad. Er volgen er vast meer 😀.

    Ik ben aan het genieten van alles!
    Read more

  • Met de locals in Sibetan

    January 18, 2023 in Indonesia ⋅ 🌧 24 °C

    Deze dag breng ik door in een piepklein dorpje verder noord-oostelijk op Bali. Sibetan.

    We worden door de lokale gemeenschap warm opgewacht.

    Een ieder van ons reisgezelschap krijgt een kamer bij iemand thuis. Ze leven hier met alle generaties bij elkaar. Met meerdere kleine huisjes en een tempel.

    In en rondom het dorp groeit overal vers fruit aan de bomen en dit krijgen ik ook veelvuldig aangeboden van de locals 🙏🏼❤️.

    Ook weer een hele mooie ervaring om het leven van deze vriendelijke Balinsen van zo dichtbij mee te maken.
    Read more

  • Trekking naar mt. Batur

    January 19, 2023 in Indonesia ⋅ 🌧 21 °C

    De volgende accommodatie staat in het teken van de trekking naar de berg Batur.

    Om op tijd te zijn voor de zonopkomst vertrekken we om 3 uur ‘s nacht vanuit het hotel. Het duurde ongeveer 2,5 uur om naar boven te hiken.

    En wat een prachtig uitzicht!
    Read more

  • 💕 Verblijf in het plaatsje Lovina 💕

    January 20, 2023 in Indonesia ⋅ 🌧 28 °C

    Mijn reis op Bali heeft zich verder vervolgd in Noord-Westelijke richting. Fijn twee nachten verbleven in het leuke strandplaatsje Lovina.

    Daar hebben we een avond heerlijk hebben gegeten in het global village foundation café. Waar doven een werkplek aangeboden krijgen. De opbrengst wordt ook gebruikt voor o.a. de aanschaf van rolstoelen.

    De andere avond was op het strand, waar we uitgebreid bij een oude lokale vrouw hebben mogen eten 🙏🏼👌.

    Hier ook veel kunnen zien hoe de lokale bevolking leeft en zich vermaakt.
    Read more

  • Snorkelen op Pulau Menjangan 🏝️

    January 20, 2023 in Indonesia ⋅ 🌧 28 °C

    Vanuit Lovina zijn we met een rit van 2 uur naar het meest Noord-Westelijke puntje van Bali gereden, om daar te snorkelen op het onbewoonde eilandje Pulau Menjangan. Wat een weelde aan kleurrijke vissen gespot!Read more

  • Op doorreis naar Sanur

    January 21, 2023 in Indonesia ⋅ 🌧 22 °C

    Vanuit Lovina rijden we richting het Zuid-Oosten naar Sanur. Hier verbleven we een laatste avond en daarna ben ik alleen doorgereisd naar het eiland Nusa Penida.

    Onderweg gestopt bij de lokale markt van Buleleng, waar volop etenswaren te koop zijn.

    Vervolgens gestopt bij de Ulun Danu Beratan Temple. Het terrein ligt op een prachtige locatie aan het meer en heeft 7 tempels. Helaas was het daar verder heel toeristisch.

    Verder een stop bij een mooie waterval en, heel bijzonder, bij een local thuis een offering gemaakt en geleerd hoe ze het gebed doen.
    Read more

  • Kelingking Beach @Nusa Penida

    January 23, 2023 in Indonesia ⋅ ☀️ 30 °C

    Kelingking Beach is het meest mooie en indrukwekkendste strand wat ik tot op heden gezien heb.

    De gigantische hoge en stijlen kliffen, met daartussen het baaivormige strand, helder blauwe zee, zon en gigantische golven 🌊.

    De bijna half uur durende klim (one-way), over stijlen trappen en rotspartijen, om er te komen maakt het helemaal af .
    Read more

  • Oosten van Nusa Penida

    January 24, 2023 in Indonesia ⋅ ⛅ 28 °C

    De stranden waarover ik hiervoor gepost heb liggen aan de westkant van Nusa Penida.

    Nu verken ik met een auto met chauffeur (ja ik weet het, dat klinkt heel decadent én is hier toch vrij normaal). Dit is het beroep van veel mensen (mannen) hier. En ook gezien de drukte en de staat van de wegen een mooie optie voor bestemming die verder van de accommodatie liggen.

    Vandaag heb ik de volgende locaties bezocht:

    - atuh beach & diamond beach
    - tree house & thausand island
    - cave temple.

    En het was mij toch een potje heet 🥵. Maar ik zal zeker niet klagen 😆😎
    Read more

  • Rustig dagje Nusa Penida

    January 25, 2023 in Indonesia ⋅ ☁️ 29 °C

    Deze dag een wat ‘rustiger’ dagje.

    Vannacht dan toch de beruchte “Bali Belly” gekregen. Oftewel buikkrampen en diarree. Het ging ‘s ochtends al beter maar toch fijn om het even bij kleine korte uitstapjes te houden.

    ‘S ochtends Tembeling beach en forest bezocht. Vooral het laatste 3 km lange heuvelachtige, hobbelige, smalle pad ernaartoe met de scooter was avontuurlijk 😀. En leuk!

    ‘S middags nog even een massage en verder bij het zwembad verbleven.

    ‘S avonds op een mooie afgelegen en groene plek gegeten, bij Vegan Soul Kitchen. Heerlijk eten en prachtig uitzicht! En ook weer een lekker ritje om er te komen 😀.
    Read more

  • NG Sweet Home - Nusa Penida

    January 25, 2023 in Indonesia ⋅ ☁️ 29 °C

    De locatie waar ik verblijf op Nusa Penida, NG SWEET HOME is ook zo’n pareltje dat het haar eigen footprint verdient.

    Ik verblijf in een heerlijke vrijliggende bungalow met uitzicht over het groen. Het ligt op een heuveltje. En er is een hele vriendelijke familie als eigenaar. Ze gaan altijd even een praatje aan.

    Ook wordt er bijvoorbeeld iedere dag een verse fruitsap gebracht en er is altijd vers fruit bij het eten. 🍉 🍌 🍹
    Read more

  • Snorkelen 🤿 - Nusa Penida

    January 26, 2023 in Indonesia ⋅ 🌧 27 °C

    De laatste volle dag op Nusa Penida.

    Mijn “Bali Belly” is weer over en dus staat voor vandaag alsnog de snorkeltrip op het programma. Met een uur vertraging door de harde regen.

    Naast de veel gekleurde visjes, die hier helaas gelokt werden met voer, ook een Mantarog gespot! Bijzonder om die zo onder je te zien zwemmen.

    Verder deze dag rustig aan en nog geluncht bij een strandtent; Penida Kolada en gedineerd bij Red Pomelo. Heerlijke eten en fijne plekjes allebei 👌🙏🏼.
    Read more

  • 🏝️ Gili Gede - Authentiek en onontdekt

    January 28, 2023 in Indonesia ⋅ 🌧 25 °C

    De overtocht van Bali naar Lombok met de fast ferry ging voorspoedig. Eenmaal aangekomen op Lombok in de haven van Sengiggi, werd het wat avontuurlijker 😀.

    Er ontstond gedoe tussen enkele taxichauffeurs wie mij naar mijn bestemming, het eilandje Gili Gede, mocht brengen. Had veel weg van een taxi maffia.

    Ik verblijf 3 nachten op Gili Gede. Mijn verblijf is bij Tanjungan Bukit Lodge. Een kleine accomodaties met een paar bungalows gebouwd op een heuveltje (de front foto) met een barretje en diverse overdekte zit plekjes op de heuvel.

    De eerste dag was het erg regenachtig en tijd genomen om bij te komen en een paar kleine wandelingen gemaakt.

    S avonds viel de stroom hier in de omgeving overal uit. Met de enkele gasten en het personeel gezellig bij elkaar gekomen in het barretje en gekletst, gegeten en zelfs even gedanst (salsa lesje 🙈) bij kaarslicht.

    Gili Gede betekent ‘groot eiland’. Dit “grote” eilandje ligt samen met 9 andere eilanden voor de zuid westkust van Lombok en is 4 bij 1,5 km 😀.

    Er liggen nog een aantal andere mooie nog kleinere eilandjes eromheen (Gili Layar, Rengit , Anyaran en Asahan) waar ik de tweede dag naartoe ben geweest om te snorkelen. Prachtig en zo rustig.

    De massa van de toeristen gaat naar de drie noordelijke Gili eilanden van Lombok, die ook prachtig zijn, alleen een stuk drukker en meer ontwikkeld en bebouwd.

    Het is hier zo rustig, onontdekt en authentiek. Vervoer van het eiland gaat over water met een soort kano, de perashu. Op het eiland is alleen een smal pad. Geen wegen, auto’s èn scooters.

    En alle kinderen zwaaien enthousiast als ik langskom wandelen 😀💛.
    Read more

  • Kuta - Lombok

    January 31, 2023 in Indonesia ⋅ 🌧 30 °C

    30 januari ben ik aangekomen in Kuta - Lombok. Een surfersdorpje aan de zuidkust. Hier is het een mix van locale en westerse bedrijvigheid. Ondanks alle mooie berichten die ik hierover gelezen had, paste de sfeer hier niet helemaal bij mij.

    De eerste dag hier had ik ook even helemaal geen zin meer in het rondreizen en om weer alleen nieuwe dingen te gaan uitzoeken. Daarna heb ik het verder fijn gehad hier, maar gevoel bleef ook wel een beetje hangen. En ook was het tijd om wat meer te gaan vertragen.

    Heb o.a. erg genoten van mijn surfles, heerlijk eten en ook de accommodatie was weer picobello 👌.
    Read more

  • Binnenland van Lombok

    February 2, 2023 in Indonesia ⋅ 🌧 29 °C

    Na een fijne relaxdag een dagtrip over Lombok. De touragent heeft een combinatie kunnen maken met een andere solo-reiziger 👌.

    De rit gaat naar de Benang Stokel and Benang Kelambu Waterfall in de jungle. De waterval en haar omgeving is echt prachtig!

    Daarna vervolgt de trip naar het traditionele dorp Sade Villages. Het dorp bestaat uit ongeveer 150 traditionele huizen. Met een lokale gids een rondleiding gehad. Bijzonder om zo van alles over het leven daar te horen en te zien.
    Read more

  • Nusa Lembongan 🏝️

    February 5, 2023 in Indonesia ⋅ 🌧 27 °C

    Mijn reis is vervolgens gegaan naar Nusa Lembongan en Nusa Celingan (Bali). Deze eilandjes zijn verbonden met een gele brug, die alleen te voet of met de scooter is over te steken.

    Heerlijke eilandjes vind ik ze! Klein, en toch genoeg keuze en variatie. Mooie baaistranden, kliffen, surfspots, mangrovebossen, fijne eettentjes etc. En alles binnen 20 minuten met de scooter bereikbaar.

    Zelf zat ik weer in een hele mooie accommodatie op steenworp afstand van Dreambeach. Met een paar hele fijne restaurantjes eromheen.

    En ook de mensen hier zijn zooo aardig en lief. Hier ook geen verkopers op straat, wat ook wel weer fijn was. Ze hebben op dit eiland zelfs personeelstekort en mensen komen over van Bali en Lombok om hier te komen werken.

    Alleen het weer was minder sinds ik op het eiland ben. Veel regen en minimaal zon. Wel mooie hoge golven kunnen zien! Ook heb ik schildpadden zien zwemmen in de oceaan. Bijzonder om te zien!

    Door de regen ben ik wat minder op pad gegaan en wat meer gerelaxed en massages genomen 😃.

    Op naar mijn laatste plekje van deze reis…
    Read more

  • Trip end
    February 8, 2023