Vajcomaster

December 25, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 26 °C

Vajcomaster ako sme ho spolocne pomenovali bol jeden z ludi zamestnanych v hoteli, v ktorom sme byvali v Ao Nang (kedze je to rodinny hotel, pravdepodobne nejaky manzel recepcnej a pod.).
    Tento cloviecik vid. fotka si zasluzi samostatny prispevok, nakolko nas neskutocne zaujal svojou rannou funkciou v hoteli a svojou vasnou k tejto funkcii.
    V skratke to bol clovek, ktory sa kazdy den postavajuc za plynovym garden sporakom spytal nas prichadzajucich na ranajky, ci chceme omeletu, prazenicu, alebo volske oko. Uz samotna otazka v jeho thajskej anglictine sa v prispevku neda popisat, ale prvy den sme pochopili len omeletu a chvilu nam trvalo pochopit prazenicu. Volske oko sme rozdekodovali az po troch dnoch.

Nasledne s 200percentnou zanietenostou, ako keby ovladal zakladne packy v atomovej elektrarni sa pusta do vyroby jednoho z troch tychto unifikovanych produktov. Pri tom nevyboci pohladom od panvice...

Skusil som sa vcitit do jeho dolezitej funkcie, ktoru dostal od zvysku osadenstva hotela (vsetci zamestnanci okrem neho su zeny). Dali mu nieco, co bolo na hranici jeho schopnosti (podobne by som to zvladal ja), ale on pri sustredenosti prekracujucej maximum sa snazi vyprodukovat 100percentny produkt. Vyzera, ze ho nemoze nic vyrusit, lebo to by narusilo zlozite myslienkove postupy, ktore sa musia udrzat pri vyrobe tak zlozitych produktov - to dokazem z vlastnej skusenosti pochopit.

Okolo vajcomastera je navyse rozlozenych milion produktov svedskych stolov. To si on vsak nema cas vsimat. Cokolvek, co sa deje mimo panvice je uloha niekoho ineho, to on nemoze zvladnut, lebo by musel mysliet na dve veci naraz a to by vyslednemu produktu neprospelo. Ak dojde nejaky iny produkt tesne vedla vajcomastra, musi sa o to postarat niekto iny, to uz je mimo jeho hlavnej a dostatocne vytazenej vajcofunkcie.

Uz sledovanie s akou preciznostou a zanietenim dokaze rozbijat vajicka, niekolko krat za sebou zapalovat nezapalitelny gril, ci dennodenne preklepkavat navlhnutu solnicku vo vas vytvara pocit, ze tento clovek nerobi nieco ako robot, ale vklada do toho vsetky svoje schopnosti.
    Vajcomaster je zaroven max. usluzny a usmievavy, hlavne vsak v ramci svojho vajcorajonu.

V kazdom pripade je to postavicka, ktora nam prvych 5 dni sprijemnovala ranajky a bez toho, aby povedala nieco viac ako svoje 3 slovicka (prazenica, omeleta, volske oko) nas dokazala naozaj zaujat. Inak by sme mu tiez neudelili taky vazny titul ako "Vajcomaster".

P.S. foto nic extra, lebo bolo fotene tajne