Den 7 raj na zemi, ostrov Jum

December 25, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 31 °C

Uspesne sme dorazili na Ko Jum. Mohli sme experimentovat s dopravou, ale radsej si priplatime viac a isli sme luxusnym SUV, ktory nas presne na cas cakal pred hotelom. Po 50km vystup na mole, presun asi 40min velkou longtailferry boat.
    Nasledne nastup na korbu auta pre presun po ostrove a za 5min sme uz vo svojom resorte.

S Dankou mame romanticku drevenu chatku priamo na plazi so strechou z nejakeho listia. Vpredu teraska s masivnym drevenym stolom a stolickami a hlavne na teraske hojdacia siet.
    Kedze chatka je priamo na plazi, tak vyhlad priamo na more a vecer na zapad slnka, pripadne aj rovno z postele. Meter vedla chatky nam rastu dve obrovske palmy, cvirika tu nejaky vtacik s velmi vyraznym hlasom a obcas tadial preleti motyl obrovskych rozmerov. Za chatkou sa po dalsej palme splha opica.

Nasa chatka bola posledna v resorte, preto Tomco byva vo vedlajsom resorte asi 150m od nas. Za tu cenu (18eur/noc v tejto top sezone) co na rozdiel od nas zaplatil ma paradny domcek aj ked dalej od plaze v takej tropickej zahrade. Jediny problem, ze nema klimu, ale len ventilator.
    Obe chatky maju elektrinu aj teplu vodu. U nas je dokonca sprcha a wcko a cela tato dost velka cast hore otvorena (nema strop), takze clovek ma pocit, ze sa sprchuje v nejakej vonkajsej zahrade.

Je tu totalny klud - aspon zatial, mozno sa to vecer zmeni. Na to, ze sme kupili posledne dva domceky na celom ostrove a teda vsetko je uplne plne, tak plaze su takmer ludoprazdne. Na tento ostrov sme sli znicit sa oddychovanim a zda sa, ze to tu je idealne na maximalny relax, povalovanie a nicnerobenie... Uvidime ako dlho to vydrzime.

Najviac sa mi paci, ze priamo na schodoch do chatky mame mini sprsku. Nohy od piesku umyjem a sup do domceka. Podobne je to aj v restauraciach, kedze su priamo na plazach a dnu do restauracie sa uz ide na boso... Lebo ten piesok je obcas otravny.

Aj ked tu takmer nikto nie je, tak jedina rodinka na plazi je ako inak zo Spisskej Novej Vsi. Tomco sa hned zoznamuje a nabera nejake know how, kedze su tu uz dlhsie a vyznaju sa ako to tu funguje. Z celej skupinky su 4 zeny a jeden muz, tri dokonca nezadane... Takze je to na Tomcovi (byvaju v tom istom rezorte), ako nasmeruje dalsiu realitu ;) vela casu nema, zajtra odchadzaju...

Boli sme aj v miestnej restauracii v tvare lode, ktora je od nasej chatky nejakych 50m a kazdy si dal nejaku dobrotu. Aktualne Tomco dakde odisiel spat (oficialna hlaska), Danka na lehatku pred domom cita knihu a ja v hojdacej sieti. Raj na zemi :)

P.s. Je tu blby internet, tak fotky pridavam postupne ked sa podari, tak sa obcas pozrite dozadu, ci daco nepribudlo.

P.s. Part 2 Kto si vsimol pred chatkou zlte slapky, ano spravne, tie su moje. Podobne ako v Amsterdame osud dal, ze som zas skoncil pri zltych. Moje superznackove topanky z yachteru ma otlacili hned prvy den, este mam na nohe rany z dvojiteho pluzgiera, takze sme museli zhanat nieco ine.