Den 11 v Singapure 30 a snezi

December 30, 2016 in Singapore ⋅ ⛅ 26 °C

Pod unikatnymi stavbami sa nachadza Gardens by the bay. Unikatna tropicka zahradka o riadnej rozlohe zacinajuca sa kadejakymi tropickymi rastlinkami a stromami, pokracujuca okolo jazierkok a riecok s rybickami a to vsetko pod umelo vybudovanymi cca 10timi obrovskymi stromami, ktore su nasvietene ako z filmu Avatar. V jednom z nich je navyse dnu restauracia a medzi niektorymi vedie vo vzduchu v ich korunach chodnik. Az neskor som si uvedomil, ze bolo priam stastim, ze len rad na listky na tieto supertrees bol na 2 hodiny. V tej vyske na tom uzkom chodnicku ako inak so sklenenym zabradlim by som asi pustil do gati.
    No a teraz si predstavte, ze to vsetko sa kupe v roznych farbach, ktore sa dokazu zo sekundy na sekundu menit na ktorejkolvek casti stromu (nejaky predajca lediek sa na tychto stromoch stal miliardarom).
    Aby som to vygradoval a aby toho nebolo dost do tejto uz bez tak sokujucej atmosfery rozlozili Singapurcania tzv. Christmas wonderland (carovny vianocny svet). Cely rozpravkovy hrad svieti farbami. V jeho vnutri ako inak snezi (v tomto pripade len penovy sneh, vizualne to vsak vyzera paradne a ludia su z toho vo vytrzeni). Vsade to hraje a blika, ale vsetko tak, ze to ma pointu, nie je prekrocena miera, ked sa zo svetielok stava gyc, ale prave svetlom sa vsetko vypeckuje do maxima. Ludi cca miliarda. Hudba zname vianocne pesnicky, ktore vsak z ineho "altanku" (asi velmi degradujuce slovo) spieva v neviemkolko hlase naozajstny spevacky zbor (cely v cervenom).
    Okolo toho celeho do prislusnej atmosfery vsadenych kopa roznych stankov (ako vianocne trhy) avsak vsetko v spravnej miere.
    O chvilu nejaky panacik na segway s majakom blikajucim ako policajt preraza cestu vianocnemu vlaciku...
    Zopar tu tazsie opisatelnych jednoduchych hier typu hod kruzok na hrdlo flase (flasi je tesne vedla seba asi 30x30 do stvorca a najblizsie su len 1,2m od vas). Proste uplna banalita. Kruzok vyrobeny z takeho zakerneho materialu a hrdlo flase ma tiez nenapadne trosku iny tvar, ze jak sa snazis, tak sa snazis v uplne jednoduchej hre plysoveho Mickey Mousa neziskas. Vzdy sa to nejako odrazi. Zato blbych ludi, ktori budu donekonecna kupovat kruzky je tu na miliony. Aspon je zabava.
    Obcas nejaky rozpravkovo vyzerajuci kolotoc a po case pravy ladovy palac, kde sa da dnu korculovat, gulovat, ci dokonca spustat na nafukovacke po pravom zasnezenom kopci (tu je uz sneh pravy). To vsetko v srdci Singapuru, kde tesne pred polnocou tipujem teplotu na 30 stupnov - popisnymi slovami na umretie.