Den 15 hlavne mesto Kuah

January 2, 2017 in Malaysia ⋅ ⛅ 25 °C

Vecer sme nasli pozicovnu motoriek Pat a Mat (presne znenie Pak a Mat). Rano plan pozicat motorky zlyhal na tom, ze Pat a Mat sa vyparil. 2x sme presli ulicu a pozicovne niet... Celkovo pozicat motorku tu nie je sranda. V Thajsku kde sa clovek obzrie cakaju desiatky motoriek (ale tam na to netreba ziadne doklady, berie sa to ako bicykel, tu treba mat vodicak). Tu sme nakoniec horko tazko pozicali pravdepodobne 2 posledne motorky v celom meste.

S motorkami sme vyrazili do hlavneho mesta Kuah. Hned po prichode sa spustil lejak a kvalitny. Trval asi hodinu. Potom sme sli na zname Eagle square, kde je 12m vysoka socha orla, ktory je symbolom ostrova Langkawi (v preklade nazov ostrova je Ostrov orlov).
    V miestnom nakupnom centre si Danka kupi krasnu kabelku za 6 eur, z ktorej sa potom vytesuje az do vecera. Cestou sa zastavujeme na miestnom trhu, kde maju asi 200 kabeliek (vid. foto) v cene 2,5 Eura ;), ale taku peknu ako ma Danka tam uz nemaju ;) Na trhu este kupujeme 2 gate, spolu v cene 3 Eura ;)
    Kedze Tomcovi uz 4ty den kruti creva, tak je len rizky, burgery a dnes sme spolu s nim museli skoncit v Pizza Hut. Pizza stala viac ako nasa motorka (pozicovne na jeden den), ale co uz, skor ci neskor by sme mali abstinencne priznaky za zapadniarskym jedlom, tak sme obetovali 10 Eur na pizzu.
    Zajtra si uz dame nieco lokalne.