Den 14 Langkawi - prve dojmy

January 1, 2017 in Malaysia ⋅ ⛅ 27 °C

O Langkawi sa siria zvesti, ze je to na vyssej urovni ako Thajsko, ale nas prvy dojem je, ze v Thajsku taky bordel zdaleka nebol. Kedze sme doleteli okolo 7mej vecer nemozeme este velmi hodnotit.
    Motel, v ktorom sme ubytovani ma (oni dvaja sa az tak netvaria) sklamal vo viacerych faktoch. Tym hlavnym malo byt, ze sme mali byt ubytovani na plazi, ale motel sa zjavne rozdelil na dve budovy (jedna na plazi a druha za cestou), takze sme stale v podstate na skok od plaze (mozno 70m), ale principialne to nie je to co som cakal. Utesujem sa faktom, ze byvame za 8 eur na osobu a noc, takze nejako to prezijeme. Prisli sme tu i tak hlavne kvoli atrakciam a nie kvoli hotelu.

Byvame priamo na hlavnej ulici, kde je snad 100 obchodikov od darcekovych, cez rozne saty, elektroniku, supermarkety, jedlo, restauracie, fastfoody, napoje, proste vsetko, co sa da predstavit a to vo vsetkych smeroch o dost dalej ako sme vobec boli schopni preskumat.

Ma to svoju hlucnu atmosferu, ktora asi vacsine ludi vyhovuje, ale ja vidim skor, ze vsade je kopa odpadkov, smrad, bordel, rozkopane cesty a chodniky (idealny cas rekonstruovat v najvyssej sezone) a to maximalne kazi moj dojem z celeho tohto strediska. Thajsko bolo oproti tomu superciste a superorganizovane. Podobny pocit by som mal zo siravskeho Kamenca a tam sa tiez vlastne vacsine ludi paci, len nam to nie je po chuti.

Vecer koncime vecerou v nejakom burgerackom obchode zapadneho stylu, kde si Tomco objednava najvacsi poschodovy burger aky maju. Vyzorovo pekne, kvalitativne nic extra.
    My s Dankou kupujeme nieco, co vyzera ako ceske buchticky, akurat su zo zeleneho cesta - su totiz nasiaknute nejakym vytazkom z Aloe vera - chutia vynikajuco.