Satelital
Mostrar en el mapa
  • Día 32

Den 22 panensky Tarutao

9 de enero de 2017, Tailandia ⋅ ⛅ 28 °C

Po prejdeni kontroly narodneho parku vstupujeme do upraveneho (vykoseneho) parku kryteho vysokymi stromami (neviem si zvyknut na kombinaciu paliem a ihlicnanov) s upravenymwi chodnickami, sedackami, ci stylovymi drevenymi hojdackami zavesenymi na stromoch. Z Tomca a Danky opadavaju prve obavy, ked vidia, ze nemienim stanovat uprostred dzungle. Nachadzame jediny obchod na ostrove, ktory nam svojou ponukou pripomina casy socializmu. Policky poloprazdne. Polovicku produktov nepoznam co to je (maju tam nejake hnojivo ci co). Zvysok su hluposti, ktore nepotrebujeme. Snad jedinu pouzitelnu vec tam maju nejake keksy. Pre niekoho by to mohlo zniet desivo, avsak u mna prave to vytvara pocit vzrusenia, ze sme na tom spravnom mieste.
    Neskor objavujeme miestnu restauraciu (jednu z dvoch na ostrove) a davame si nejake thajske dobroty. Pocas toho restauraciu z lesa najprv navstivi male dive prasiatko a o chvilu uz riadna diva svina.

Objednavame si domcek pri plazi (teda prvy od plaze, ale na plaz je este asi 50m travicky, takze Ko Jumu to nemoze konkurovat).
    Domcek stoji polovicku toho, co sme platili inde a ma az dve poschodia, teda taky mezonetik jeden a pol. Je velmi priestranny i ked ma dva neduhy. Tym, ze sme na odlahlom ostrove, nie je tu elektrika. Ide len od siestej vecer do polnoci. S tym suvisi aj to, ze tu nikde na celom ostrove nejde tepla voda. To uz bude vacsi problem. Od dnes sa umyvam len v mori.
    Horsie je, ze je tu ukrutne teplo a my sa mozeme vacsinu dna pozerat na nefunkcny ventilator ;) To je vsak vsetko dan za panensky ostrov.
    Na celom tom velkom ostrove je totiz po prislusnom zaokruhleni nikto. Je tu zopar domacich a narazit na turistu si vyzaduje uz vacsie usilie.

Tomco sa bezi vykupat na nasu plaz. Na celej dlhokanskej plazi pokial dovidim nie je nikto okrem nas.
    Takto si predstavujem darcek k narodeninam. Vlastnu niekolkokilometrovu plaz s dvoma residentami - Tomcom a Dankou.
    Je to na neuverenie. Toto sme nikde v Thajsku nezazili, este aj poloprazdny Ko Jum bol oproti tomuto tu prepchaty.

Navyse je tu uzasne ticho. Motorky maju povolene pouzivat len domaci a tych je tu pat a pol (turista si moze max. prenajat bicykel). Navyse je tu podla vsetkeho na celom ostrove jeden jediny taxik, ktory sluzi ako MHD "az" 2x denne, alebo ked si ho niekto objedna (ale tu nikto nie je).
    Vsetko co tu pocut je hukot vln, rozne vtacky, opice (neviem ako znie pyton). Ked rozpravam svojim silnym hlasom mam pocit, ze narusujem maximalnu hladinu hluku tohto ostrova.

Po obede v miestnej uplne prazdnej restauracii (pripominam, ze je "peak seasson" najvyssia sezona v ramci najvyssej sezony) sa taxikom v podobe nakladaku, kde sa sedi na korbe presuvame na dalsiu plaz vzdialenu asi 4km. Do kopca to ledva vytlaci na jednotke, ale zvlada to.
    Koncime v palmovom hajiku s restauraciou a zopar bungalowikmi na plazi. Rozlozime sa na peknej asi 500m dlhej a riadne sirokej pieskovej plazi ohranicenej vysokymi skalnymi masivmi. Tie su obrastene bujnou zelenou vegetaciou a cele to vytvara pocit rozpravkovej dovolenky, hlavne ked je tam na plazi - no tipnite si kolko ludi okrem nas ;)
    No nie, sami tam nie sme. Okrem nas tam este stanuje jeden srb. To je vsetko. Uchvatne kupanie vo velkych vlnach!
    A po vyjdeni z vody pekne v tieniku uz pre mna medzi stromami nachystana hojdacia siet!

Nezabudam na skvele kexiky a cipsy, co som dostal od Danky a Tomca, ale egoisticky hodnotim, ze najlepsi darcek som si dal sam!

Samozrejme aj tento ostrov ma svoje musky, ale vsetko je zase aj vec pohladu, co clovek chce vidiet a co s radostou prehliadne.

Z plaze sa vraciame 4km pesky krizom (po ceste) cez les (dzunglu).
    Tomco ma stale vystrasene reci o pytonoch.
    Odvazna Danka tvrdi, ze zvierata su plache a cloveku sa vyhybaju (taky lev urcite v plachosti vynika) a vykracuje si svojim vyhliadkovym krokom, ze ju stale musime cakat.
    No a ja sa samozrejme nebojim... Az kym v lese nieco nezoskoci zo stromu a nezaskrieka. S vreskotom odskakujem na protilahlu stranu cesty a kricim "makaaaaaak!".

Vecer sa v restauracii schadzaju snad vsetci dovolenkari z ostrova. Okrem mas ich napocitam celkovo 9 kusov ;)

P.s. Domcek na foto je Tomcov domcek, my byvame vedla v takom istom.