- Vis rejse
- Tilføj til træskolisteFjern fra træskoliste
- Del
- Dag 89–95
- 22. september 2025 - 28. september 2025
- 6 nætter
- ☁️ 26 °C
- Højde: 206 m
Forenede StaterPahoa19°30’12” N 154°57’22” W
Etappe 15 Big Island

Dag 85 – Een lange vlucht
Om 13 uur landen we in Kona na een vlucht van toch zeker… 30 minuten. 😅 De luchthaven is helemaal open en heeft geen ramen. Vijf minuten later sta je buiten en nog eens vijf minuten later heb je je koffer. Een beetje zoals in Antwerpen, maar dan tropisch.
We rijden naar Johanna’s Garden, een fruitbedrijf in het zuidoosten van het eiland. Vanaf de luchthaven gaat de route door eindeloze lavavelden en drie uur later komen we aan. We krijgen meteen wat vers fruit mee: passievrucht, bananen, sinaasappel en stervrucht. Het smaakt allemaal veel zoeter en sappiger dan we gewoon zijn. Ik vind ook nog een groene kokosnoot en met behulp van YouTube en een machete krijg ik die open.
Op de boerderij wonen vrijwilligers die tegen kost en inwoon helpen met plukken. De accommodatie waar we logeren heeft geen ramen en mag je gerust “rustiek” noemen. ’s Avonds, wanneer we willen slapen, begint het junglekoor: honderden kikkers kwaken, muggen komen tot leven… en dan zien we nog een rat die doodleuk over de balken van onze kamer loopt. 😳
Dag 86 – Een rat is een brug te ver
’s Morgens liggen er stukjes isolatie en rommel op de grond. Normaal zouden we hier twee nachten blijven, maar de rat die de hele nacht boven ons hoofd liep, is er toch eentje te veel. We besluiten elders te logeren.
Rond half elf staan we al bij Volcanoes National Park. Ook op Big Island zijn er vulkanen! Het park heeft één weg met verschillende uitkijkpunten. Vanaf de Kīlauea Overlook heb je het mooiste zicht op de Kaluapele (Kīlauea caldera) en de Halema’uma’u-krater. Daarna bezoeken we de lava tubes: ondergrondse tunnels die ontstaan wanneer de buitenkant van een lavastroom afkoelt terwijl de binnenkant blijft doorstromen. Uiteindelijk stroomt de vloeibare lava weg en blijft er een tunnel over.
Via een tropisch bos dalen we af naar de ingang. Binnen is er oranje verlichting aangebracht, waardoor het lijkt alsof er nog steeds lava stroomt. Heel indrukwekkend.
Na het park rijden we door naar het zwarte Punaluʻu-strand om te snorkelen met zeeschildpadden. Het water is onstuimig, maar we hebben geluk en zien er toch enkele. Daarna is het nog drie uur rijden naar ons hotel in Waikoloa.
Dag 87 – Onverwacht dansspektakel
Vandaag nemen we een rustdagje aan het zwembad. We krijgen gezelschap van de nēnē-ganzen, de plaatselijke ganzen die gezellig uit het zwembad komen drinken.
In de tuin van het hotel zijn ze plots tafels en stoelen beginnen klaarzetten… blijkt dat er vanavond een lūʻau is: een traditioneel Hawaïaans feest met muziek, hula-dansen en spectaculaire fire knife-dansers. Wij genieten gewoon mee vanuit de tuin van het hotel – normaal betaal je hier een stevige prijs voor. Een onverwacht, maar superleuk extraatje!
Dag 88 – Schildpadden
Vandaag weinig plannen. We verhuizen naar een ander hotel en onderweg stoppen we bij Kīholo Bay om te snorkelen. Het water is wat troebel, maar omdat het zo ondiep is, kunnen we de schildpadden van héél dichtbij bekijken.
Dag 89 – Koffie
We starten de dag bij Greenwell Farms, 1 van de bekendste koffieplantages in Kona. Om 9 uur sluiten we aan bij een tour over de boerderij en leren we alles over hoe koffie gemaakt wordt.
Voor de geïnteresseerden:
Plukken – de rode koffiebessen worden met de hand geoogst, enkel de rijpe vruchten.
Pulp verwijderen – de schil en vruchtlaag gaan eraf zodat de bonen vrijkomen.
Fermenteren & wassen – de bonen fermenteren om restjes vruchtvlees af te breken en worden daarna zorgvuldig gewassen.
Drogen – in de zon of in droogmachines tot het juiste vochtgehalte, daarna nog eens 50 dagen in zakken.
Pellen & sorteren – de harde pergamentlaag wordt verwijderd en de bonen worden gesorteerd op grootte en kwaliteit.
Branden – de groene bonen worden geroosterd en ontwikkelen hun typische aroma.
Malen & zetten – het laatste stapje tot een heerlijk kopje Kona-koffie. ☕
Een heel proces… en na de tour mag je zoveel koffie proeven als je wil.
Daarna rijden we door naar Two Step, een lavastrand dat bekendstaat als een van de beste snorkelplekken van het eiland. Vanaf het moment dat je in het water bent zie je kleurrijke vissen, en iets dieper ligt een koraalrif waar nóg meer visjes rondzwemmen.
De terugweg gaat via een tropische jungle. Alle kamerplanten die we thuis hebben, groeien hier gewoon in het wild en tien keer zo groot: bananenbomen, monstera’s, olifantsoorplanten… noem maar op.
Dag 90 – Laatste dag
Onze laatste dag brengen we door op Manini’owali Beach. Omdat het zaterdag is, is het wat drukker, maar we vinden een schaduwplekje onder een boom. Het grootste deel van de dag spenderen we zwemmend in de oceaan.
Wanneer we in de namiddag terugkeren naar het hotel, zie ik op het balkon plots een T-shirt verschijnen met daarop “Antwerpen – Gent – Hasselt”. Het blijkt van Ingrid te zijn, die hier is voor de Ironman op 11 oktober. Toffe ontmoeting!
Voor we het goed en wel beseffen, zakt de zon al weg in de oceaan en is het tijd om nog iets te eten. Een mooie afsluiter van onze dagen op Big Island.Læs mere
RejsendePrachtige foto´s en natuur!xx
RejsendePrachtige en speciale natuur daar . Dit was voor jullie zeker wel even relax time geweest 🪅moet kunnen .geniet er maar van 🙂
RejsendePrachtige foto ´'s en hebben samen kunnen genieten van de natuur en de luxe xx
Super mooie foto's ! Geniet nog van jullie reis (Tanja) [Tanja Vaerewijck]