New Zealand
Carterton

Here you’ll find travel reports about Carterton. Discover travel destinations in New Zealand of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Greytown/Carterton

February 18, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 24 °C

Dnes jsme od Shanea, naseho maorskeho kolegy z cibuli, dostaly obrovskou igelitku plnou (povetsinou home-made!) jidla. Marmelada, zavarenina, zelenina, bylinky, houby... Jeden den nas videl jist k obedu toustak s burakovkou a asi z toho usoudil, ze nas musi trochu nakrmit ;-).
    Jak se revansovat lepe, nez - ano! - opet jidlem. Prvni z Helcinych osvedcenych jabkovych buchet jsme skoro spalily (s Lisou a Robbem ji ovsem samozrejme zvladneme), druha na jednicku. Tak snad bude zitra chutnat.Read more

February 13, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 19 °C

Uz jsme tu 4 dny a dnes konecne vysel cas (spooousta casu, protoze cibule pry jeste nejsou ready, a tak jsme rano pracovaly symbolicke 3 hodinky - at zije zelandsky work-life balance :-/) porozhlidnout se trochu po meste. Teda mestecku. Nebo spis vetsi vesnici. A abychom predesly ponorkovemu stavu, vydaly jsme se preventivne kazda na pruzkum sama ;-).
    No, v Cartertonu toho krome Paua Worldu (obchodu a tovarny na vsemozne veci z musli paua), veze s "orlojem" a nekolika vetesnictvi a sekacu (kde jsem mimochodem konecne nasla ne 1, ale hned 2! - predrazene - mocca konvicky) moc neni. Nuda jak parek. Ale kafco to go dobreee. Pani kavarnice byla ve Slovinsku, moc se ji tam libilo a vubec: mam se stavit zas :-).

February 14, 2015 in New Zealand ⋅ 🌙 11 °C

Presne ctvrt hodiny pred pulnoci se nam podarilo dodelat posledni varku syrovo-sunkovych sneku z DOMACIHO (koupit se tu v obchode da jen jakasi nedokonala napodoba, uz predpripravena do hrozne tenkych platku :-/) listoveho testa.
    A vzkaz pro hostitele nezustal nevyslysen. Kdyz jsme odpoledne prisly domu, byla slusna pulka pryc. Toz asi chutnalo ;-).Read more

February 10, 2015 in New Zealand ⋅ 🌧 12 °C

Lisa a Robo (co se ve skutecnosti jmenuje Chris), to jsou nasi dalsi couchsurfersti hostitele. Jelikoz zustavame delsi dobu, nez je zvykem, dohodli jsme se na mensim prispevku. Za luxusni pokojicek s manzelskou posteli, koupelnu se sprchacem i vanou a plne vybavenou kuchyni je to v podstate porad zadarmo. (A to do toho nepocitam vynikajici kure, co pro nas dnes Lisa upekla ;-).)Read more

Wairarapa Auto Service

February 20, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 26 °C

Po vcerejsim extempore na plazi nas dnes nas skvely dopravni prostredek opet nechal na holickach. Po praci jsme se zastavily ve fruit/vegetable marketu pro cerstvou zeleninu na salat... a uz nenastartovaly :-(. Auticko si parkrat skytlo a finito. Diagnoza evidentni: baterka.
    Dosla jsem 2 kilometry do Greytownu, kde me pan ze servisu hodil zpatky k Toyote, vzal kabely, nastartoval, doporucil cartertonskou opravnu, celou dobu se hezky usmival... a ve finale za to vsechno nechtel ani "korunu".
    A podobne ukazky kiwacke "pohostinnosti" se nam dostalo i o par km dal, kde pristroj potvrdil to, co jsem ocekavala: battery dead :-(. 170 za novou (sviti v tom nasem kramu jak diamant), za slozite vymontovani stare, pul hodiny prace a spoustu novych sroubu misto nasich prehistorickych - 10 dolaru. Dekujeme za slitovani ;-).

February 20, 2015 in New Zealand ⋅ 🌙 14 °C

Pohodove patecni barbecue u nasich hostitelu. Kopa kurat, prasat, jelenu, salatu vseho druhu, vina, piva, cideru... a vyborna cesko (krome nas jeste parecek Cechu, Kata a Jarda, co tady v Cartertonu koupili malou farmu a uz nejaky patek tu ziji)-kiwacka spolecnost ;-).

February 22, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 18 °C

Na historicky prvnim cartertonskem Farmers Marketu jsme prirozene nemohly chybet. Zvlast, kdyz tady Lisa a Katka prodavaly parky pro charitu (tzv. saussage sizzle). Nektere prodejce uz jsme znaly z minula, z baptistickeho kostela, nic jsme si nekoupily (i kdyz med, co tady prodavali a co jsem samozrejme ochutnala, bych teda brala hned, kdybychom za par dni neodjizdely a mely ho kde - jinde nez v rozpalenem aute - uskladnit :-/), cele jsme to prosly asi za 10 minut..., ale co je male, to je mile ;-).Read more

February 24, 2015 in New Zealand ⋅ 🌙 20 °C

Posledni vecere s Robinsonovymi. Po 14 dnech spoluziti s nami uz se urcite tesi zase na trochu soukromi. Snad se jim po nas - po vynikajicich spagetach se zelenymi muslemi a tomaty a delikatnim cokoladovem dortu - aspon nekdy zasteskne ;-). Mozna, az se jim doma konecne prestane vznaset cibulovy oder :-/.Read more

Carterton, Distretto di Carterton, Carterton på New Zealand, ضلع کارٹرٹن