Portugal
Tocha

Tocha - Figueira da Foz

October 12, 2022 in Portugal ⋅ ⛅ 14 °C

35 km
      Ráno mlha, později slunce, až vedro

Vstávali jsme v 7.30, snídaně tradičně v padarii.
      Zpočátku jme se motali v lesících s písčitým podkladem kolem Tochy, pak jsme se dostali na cyklostezku financovanou EU, byla to nekonečně dlouhá rovina bez kapky stínu, žádné kolo jsme nepotkali, zato kamionů bylo dost. Usoudili jsme, že ji postavili kvůli těžbě dřeva a ne pro cyklisty.
      Po 20 km 1. zastávka Quiaios 13.45 - vino verde 3 láhve
      Praia de Quiaios - oběd v 16 30, hospody mají klasicky zavřeno, jediné bistro u dětského hřiště, toasty, toulavý psi
      Cesta vedla krátce po dřevěných chodnících podél pláže, pak jsme se odklonili víc do města po silnici do kopce, ignorovali jsme zákaz chodců a šli serpentinou kolem majáku, krásné výhledy. Do Figueiry jsme dorazili už za šera a začali shánět taxi k ubytku. Foukal silný vítr a ochladilo se. Objednaný taxikář dlouho nejel, tak jsme se posouvali pěšky k centru. Chlap byl pak naštvaný, že jsme nebyli na dohodnutém místě, když jsme se naopak ohradil my, že přijel pozdě, řekl, že nerozumí a uklidnil se.
      Věci jsme si odložili v hotelu a šli na večeři- toasty, hamburger a vino vergi. A pak honem spát. Zítra musíme brzo vstávat na vlak.

Tocha