Singapore
Serangoon Garden

Den 14 rozlucka so Singapurom

January 1, 2017 in Singapore ⋅ ⛅ 26 °C

Resume zo Singapuru je take, ze sme si ho riadne uzili.
      Hlavne Marina centrum a okolie boli z designerskeho a architektonickeho hladiska nieco svetovo vynimocne, co urcite treba vidiet.
      Tam to vsak vsetko konci. Sinagapur uz vobec nie je mestom buducnosti a v mnohych veciach ho uz predbiehame aj na Slovensku. Mnoho napisanych veci o nom davno neplati. Reci, ze je to najcistejsie mesto na svete su zbytocne, spaky z cigariet su vsade a samotni obyvatelia si zo zakazov robia dobry den. Co by sa vsak aj dalo cakat od mesta, kde vacsina obyvatelov je zmesou roznych azijskych narodov. V tomto pripade staci, ze mate percento indov a oni sa uz o bordel postaraju.
      Raz toto mesto urcite treba zazit, ale raz stacilo. Po styroch dnoch neustaleho behania sme tak uboleni, ze dlhsie by sme to uz i tak nevydrzali. Presuny su dost obtiazne. Kazda vyznamnejsia zastavka metra konci v niekolkoposchodovom nakupnom centre a tak len vymotat sa stadial je prejst kvantum schodov, obchodov... Navyse je vsade nezavisle na dennej hodine teplota na umretie a to vas zarucene za zopar dni polozi. Akonahle vojdete kdekolvek dnu je zas priestor maximalne podchladeny.

Aby toho nebolo dost je tu na malom priestore 7 milionov ludi a je to citit. Hlavne indovia maju selektivny zrak a nevidia nic svetlejsie ako su oni sami. Su schopni vas prevalcovat, zrazit sa s vami, bud medzi nimi kluckujete, alebo vas nevidia, alebo pouzijete tvrde lakte a zabijacky vyraz v tvari ako sme pouzili na ohnostroji. Nastastie sme ako europania v priemere vyssi, takze to ako tak zaberalo.

P.S. Na fotke hlaska v metre - Vitajte na palube, Smrt (smrt je skratka pre singapurske metro, v nasom jazyku vsak ta veticka vyznieva trochu inak)

Serangoon Garden