Slovakia
Moča

Užívame si posledný deň plavby

June 17, 2021 in Slovakia ⋅ ☀️ 24 °C

Vyloďujeme sa na opustenom piesočnom ostrove, kde mi Peťka dotiahne obrovské drevo. Pre Maroša to však nemienim sťahovať až na Šíravu.
      Poopaľujeme sa na ostrove a potom tajným úzkym ramenom preplávame až na rieku Hron a o chvíľu na to už kotvíme v maríne v Esztergome na kávičke, pive, limonáde, pálenke (mená si priraďte).

Z Esztergomu smerujeme po Dunaji do maďarského ramena Neszmely. Rameno známe zaparkovanými historickými parníčkami a legendárnou ruskou "raketou" Vostok.
      Plán poriadne sa najesť však musíme prerobiť, keďže je zatvorené a tak skončíme v miestnom bufete na hotdogoch, hamburgeroch a štrúdli.
      Edo dodržiava heslo dňa: "hlavne nevytriezvieť"...

Posledný večer

June 17, 2021 in Slovakia ⋅ ⛅ 21 °C

Pristávame v Patinciach, kde sme si nechali autá a časť ide na autách k vchodu do vody, kde budeme lode vyťahovať a časť na lodiach.

Keď dofrčíme k vchodu, ktorý sme si len pred dvoma hodinkami pozreli a vytipovali, zistíme, že vo vchode hrdo stojí traktor. To snáď nie. Drzosť ľudí nemá hranice. Bolo to perfektné miesto, kde sme mohli lode nie len vytiahnuť, ale rovno aj kempovať (prežiť noc).

Edo vyťahuje loď bez problémov, moja nie a nie skočiť poriadne na vozík. Už som z toho nervózny a vďaka geniálnemu vozíku sa nakoniec oškrabe. Ta čo už!

S loďami na vozíku nakoniec prejdeme o nejaký necelý kilometer ďalej, kde si rozložíme svoj kempovací tábor.
      Jedna skupinka rozkladá stany na loďkách, jedna chystá oheň, zbiera drevo. Večer bude zase bašta...

Edo zistí, že celý čas behal s otvoreným vekom na olej a tak má celý motor ostriekaný a Danka s Peťkou dajú posledné kúpanie v Dunaji.

Ešte posledná opekačka a pomaly sa presúvame do stanov a náš výlet ranným vstávaním končí...

Moča, Moca