Slovakia

6 travelers at this place

Wolfsschutz 1 - Traninslvalnien, Wölfe

August 23, 2019 in Slovakia ⋅ ⛅ 26 °C

-Wo der Wolf lebt wächst der Wald-

Diesem russischen Sprichwort macht die Region um Siebenbürgen alle Ehre. Noch nirgendwo anders haben wir uns auf der bisherigen Tour so mit der Natur verbunden gefühlt. Dichte Wälder, klare Flüsse, freundliche Menschen und Wilde Tiere. Selbst ein Wolf zeigte sich uns, nichts ungewöhnliches in diesem Gebiet.
    In ganz Rümänien leben über 3.000 Wölfe, ein krasser Gegensatz zu der vergleichsweise geringen Population in Deutschland. In unsren heimischen Wäldern leben derzeit 73 Rudel, 30 Wolfspaare und 3 Einzeltiere.
    Der Wolf steht in Deutschland immer noch auf der roten Liste, doch eine Wachsumsrate von jährlich 30% macht Hoffnung. Vielleicht schaffen wir es mit einem verständnisvollerem Umgang mit der Natur, diesem Anmutendem Tier einen sicheren Fortbestand in unserer Heimat zu ermöglichen.

Grüße vom Team Leitwölfe Leipzig
    André & Stefan
    Wolfsschutz-Deutschland e.V.

Harmaneska Jaskyna (cave)

May 16, 2017 in Slovakia ⋅ ⛅ 18 °C

Headed out for a walking tour up 1.5km to Harmaneska Jaskyna. The stallogmite cave was discovered in 1932. We traversed through the cave for 45 minutes and travelled down 850 metres. The air was incredible in the cave. Our guide cut the lights at one point of the tour to show how dark it was for the miners when the tunnelled through and their lamps went out. Some interesting rock formations were a lions head, witches face, three wise men and the Empire State Building.Read more

Den1 Cesta do Polska I.

May 8, 2014 in Slovakia ⋅ ⛅ 16 °C

08:39
    Veci takmer zbalene, co-to o ceste nastudovane, cestovna horucka stupa, o chvilu to vypukne. Cesta autom do Minska na MS 2014 v hokeji sa blizi. Dokonca mame aj listky na Cechov! Na Kanadu sa budu zhanat v Minsku, lebo zapas je uz vypredany. Tak si drzme palce :-)!!! Posledne tousty na cestu dorobene, zubne kefky dobalene, opustame nas bytik. Sme s vami, budte s nami! Ozveme sa co najskor ... snad :-) Pa, pa, pa!
    09:02
    Konecne sme v aute a vyrazame. Gpska nam pise, ze v cieli budeme o 19:00, takze mame pred sebou dlhu cestu. Pocuvame radio expres, akurat davaju rozhovorm s Vujtekom. Tatino ma modro sive pasikave tricko so slovenskym odznakom na golieri a ja mam biele tricko s obrazkom Radivojevica a Kopeckeho z ms 2012.
    9:49
    Prave som dosiahla osobny rekord v neprepinani hudby. 46minut som neprepla ziadnu pesnicku. Teraz pocuvame album T50BSS. Sme za Piestanmi a gpska pise este 8hodin a 55minut cesty. Uz len 747km.
    10:31
    Prva varka jedla vo mne. Mnamky. Cas prichodu 18:39.
    10:38
    Tankujeme na Shellke v Ziline. Uz sme v polke albumu T50BSS. Idem ho rychlo prepnut, kym tu tatino nie je. Vymenim sdkartu a dam si tam BTR. Juchu juch.
    10:42
    Som nahnevana. Moja hudba sa na kartu neskopirovala. Fnuk. Pustila som aspon Kabat. Tatino uz plati. Zachvilku pojdeme. Ostava nam 652km.
    10:44
    Tak este neodchadzame. Len sme sa presunuli. Teraz odklada do kufra vodu do ostrekovacov a ide cikat. Prve cikanie na nasom vylete. Super. Na moje si ale este musime pockat. Kazdopadne mam teraz cas kym sa vrati takze informacna vsuvka. Sme v Ziline, presli sme uz 196,3km a mame pred sebou este osem hodin cesty. Ideme niekam do Polska, kde prespime dnes v hoteli a zajtra rano pojdeme uz smer Minsk. Ale teraz spat na cerpacku. Tatino sa vycikal! Este si prisiel po peniaze, lebo ide kupit maly hasiaci pristroj. Zevraj v Bielorusku taky musi mat, tak ok.
    10:54
    Vyprazdneny tatino sa napil coly a vyrazame.
    11:17
    Vchadzame do tunela Horelica v Cadci. Ostava 622km. Vybija sa nam mobil s gps, takze sme ho napojili na nabijacku. Vonku je krasne. Svieti slniecko a je teplucko.
    11:26
    Prave sme minuli Pariz.
    11:30
    Hranice.
    12:01
    Sme na hraniciach. Tatino isiel prestudovat nejake winiety a ja tu pocuvam stylove polske radio. Je to top. Idu tam spravy o dvanastej.
    12:05
    Presli sme hranicu.

Žilina, Zilina, Sillein, جيلينا, Jilina, Горад Жыліна, Жилина, ژیلینا, Silina, זילינה, Zsolna, ILZ, ジリナ, ჟილინა, 질리나, Solna, Жилинæ, Żylina, زیلینا, Жиліна, 日利納

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android