Spain
Benicassim

Here you’ll find travel reports about Benicassim. Discover travel destinations in Spain of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Octavo Etapa (2/2): Benicàssim

May 30, 2017 in Spain ⋅ ☀️ 22 °C

Heute 170 km in 6 Stunden!!
    Bis jetzt wurden wir von riesigen Olivenplantagen begleitet, aber langsam sind wir auf Ausschau nach Orangenbäumen an der Costa del Azahar (Küste der Orangenblüte). 🍊
    Auf unserer Strecke haben wir die Stadt Peñíscola besucht, diese hat eine historische Altstadt die auf einem Felsen liegt der bloß über einen schmalen Streifen mit dem Festland verbunden ist. Diesen Berg mussten wir natürlich mit dem R4 erklimmen, mit dem Wirrwarr aus Einbahnstraßen und unserem Navi was uns nicht Orten konnte. Der Ausblick und der Spaß in den schmalen Straßen (s. Fotos) hat sich jedoch gelohnt. 🏖
    Später haben wir den Ort Benicàssim erreicht, dort haben wir unseren bisher günstigsten Campingplatz für 14€ gefunden. Sofort haben wir ein fantastisches Wellenbad im Meer genossen, dabei wurden wir von den Spaniern wieder unglaubwürdig beäugt. Denen ist das Wasser wohl noch viel zu kalt. 🌊
    Zum Abendessen haben wir einen TripAdvisor Tipp wahrgenommen und sind zu Les Barraques eine Paella essen gegangen! Super lecker, bloß unheimlich dass wir die einzigen essenden Gäste in einem riesigen Lokal waren... 🍴🍷

Benicàssim

August 9, 2016 in Spain ⋅ 🌙 25 °C

Benicàssim je přímořské městečko, které se pyšní onou 6 km dlouhou pláží... Město je poměrně zvláštně koncipované. Bydleli jsme v centru, což znamená, že ne úplně u pláže. K moři jsme to měli asi 20 minut. Během této cesty se prochází pásem poměrně vysokých budov (17 pater občas není problém) s opravdu velkolepými balkóny (asi tak ve velikosti našeho obývacího pokoje – včetně dost podobného vybavení :-)). Potkáte tu většinou bohatší Španěly z Madridu, Valencie a Castellónu, kteří tu vlastní letní byty (kdo jiný by také měl na byty, jejichž cena se pohybuje od cca 165 000 Euro a jsou jen na léto 🙉). Zástavba se táhne v šířce asi 3 - 4 km podél moře. Mezi tímto pásem budov a pláží je hezká promenáda, na které toho však moc není. Restaurací minimum, počet plážových barů je rovněž velmi omezen. Pokud chcete pořádně jíst a pít, tak paradoxně musíte zaběhnout do centra Benicàssimu – tj. opačným směrem, než je moře.
    Jelikož je tu sice moře teplé, ale na nás otužilce až moc, rozhodli jsme se místo celodenního koupání proniknout do tajů místní kuchyně a vyzkoušet “základ španělské kuchyně” - paellu. Ochutnali jsme ji s (1) kuřecím masem, králíkem a žebry a s (2) langustou a hromadou mořských plodů (ty byly proti lístku trochu navíc :-)) a obě byly skvělé stejně jako ostatní jídla v restauracích La Manduca a Meson Bodega DOMA (ve které byla i úžasná obsluha).
    PS: Pravým důvodem naší dlouhodobější absence ve vodě samozřejmě nebyla teplota moře, ale bohužel kvalita vody. Hodně trávy, řas a jiného bordelu. Poslední den, kdy dopoledne pršelo, jsme dostali jako bonus ještě pěkný smrádek. (Vzpomínáme na Tebe, náš milovaný Atlantiku!) 😱

Benicàssim, Benicassim, بنو قاسم, Benicásim, 12560