Switzerland

Stoupání 900 m
      Klesání 1260? m
      Délka 13,5 km
      10.00 - 17.00

Ráno jsme se vzbudili do zasněženého rána a sníh stále padal. Létal vzduchem vodorovně. Snídaně byla standardní - vločky s jogurtem, musli, suché vločky, pak vejce, chleba a asi 8 druhů marmelád.
      Na tento den jsme měli připravené 3 varianty - vrátit se k autu, sejít do údolí nebo pokračovat v plánu. Dokonce jsme zrušili rezervaci na Demécre. U snídaně to vypadalo špatně, tak jsme dlouho lelkovali v chatě, až se vyjasnilo.
      Rozhodli jsme se, že konečný verdikt dáme na rozcestí. Počasí se umoudřilo, tak jsme pokračovali v plánované trase. Nejprve jsme klesali do sedýlka, pak traverzem, po sněhových polích, placatým údolíčkem, lyžařským střediskem, stoupání do sedla Fenestral. Pod sedlem byla chata Fenestral, kterou nešlo minout. Začalo totiž pršet. Dali jsme si víno, polévku a koláček, a čekali, až přestane pršet. Počasí se spíš horšilo, vyrazili jsme mezi dvěma dešti. Klesali k jezeru a pak stoupali do sedla. Tyto poslední 2h pršelo vydatně. Do chaty Demécre jsme přišli promočení. Kvůli nám zatopili v kamnech, aby nám uschly věci. Byli jsme jediní hosté. Nabídli nám čaj jako welcome drink. Nepohrdli jsme. K večeři byly boloňské špagety. Následovalo víno a koláček, jak již bylo tradicí. Mají tu dost nekomfortní WC. Musíš ven po kamenných schodech do kopce, hlavně pořád pršelo, tak to každý odkládal, co se dalo. Víťa se dožadoval sprchy, ta byla taky venku v kanystru.
      Snídani jsme si domluvili na půl sedmou, prý nemá ráno pršet.

La Méreune, La Mereune, CHSMA