Thailand
Ban Mae Lang Chan

Oplev andre rejsendes rejsedestinationer, som skriver en rejsedagbog på FindPenguins.
Rejsende på dette sted
    • Dag 6

1462 zákrut do mestečka Mae Hong Son

24. december 2023, Thailand ⋅ ☀️ 22 °C

Dnes pokračujeme ďalej po ceste 1095. Táto trasa je rovnako známa tým, že je ohromujúca, ako je známa tým, že je nebezpečná.
      Cesta je plná zákrut a zákrut a zákrut. Vždy keď prejdete jednu zákrutu, hneď uvidíte ďalšiu zákrutu, alebo rovno vlnovku ďalších zákrut a to občas v riadnych stúpaniach a klesaniach. Väčšinu cesty napočítate max. do 5 a z jednej zákruty prechádzate do druhej. Motorkársky raj...

Od Chiang Mai (boli sme predvčerom) až do Mae Hong Son (dorazili sme dnes) je to na cca 200km úseku až 2224 zákrut a táto cesta trvá autobusom vyše 10 hodín. Práve preto sme ju pred 6timi rokmi dali ako 30 minútový let lietadlom. 6 rokov som ale sníval o tom, ako túto cestu pokoriť na motorkách. V dnešnom pláne sme mali najzákrutovejšiu a asi aj najkrajšiu časť cesty z celého okruhu a som rád, že to všetci dali bez nejakých nehôd, ktoré sú tu veľmi časté a často bohužiaľ aj smrteľné.

A ako odmenu si zajtra pôjdeme vybrať "Certifikát Mae Hong Son Loop", čo je vzácne uznanie udeľované cestovateľom, ktoré slúži ako dôkaz odhodlania a dobrodružného ducha. Tento certifikát je jedinečným mementom, ktoré uznáva a oceňuje úsilie návštevníkov, ktorí úspešne zdolali náročnú a vzrušujúcu cestu do Mae Hong Son a symbolizuje odhodlanie a vytrvalosť potrebné na navigáciu v drsnom teréne a kľukatých cestách regiónu.
      Je to zároveň hmatateľná pripomienka pozoruhodnej cesty malebnou krajinou a náročnými cestami regiónu a slúži ako symbol úspechu a vzácna spomienka na pozoruhodné dobrodružstvo v jednom z najpútavejších regiónov Thajska.

Som teda hrdý na všetkých, ktorým sa podarilo tento úsek zdolať.
      Menej ako 2 vyvalenia sa s motorkou do priekopy sa nepočítajú.

P.S. ešte nás čaká druhá polka okruhu - len 1864 zákrutiek :)

Du kender måske også dette sted med følgende navne:

Ban Mae Lang Chan, บ้านแม่ลางจันทร์

Bliv medlem: