Thailand
Mae Chaem

Celodenný presun scénickou krajinou

December 26, 2023 in Thailand ⋅ 🌙 21 °C

Dnes sa presúvame takmer 200km na motorkách do mesta Mae Chaem, čo nám v ďalších nekonečných zákrutách zaberie takmer celý deň.
      Cesta je plná nie len výhľadov na hory, ale aj výhľadov na kaskádové ryžové polia, či rôzne polia (bez kaskád) aj v 60 stupňových kopcoch. Niečo neskutočné. Kopec ako naša čierna zjazdovka (nie len sklonom, ale aj dĺžkou) a oni tam dokážu nakopať hriadky a pestovať niečo. U nás by na obsluhu potrebovali zubačku.

Asi 20km úsek je úzka horská cesta. Občas mi pripadala ako vyasfaltovaný horský cyklochodník, ktorý ide v neskutočných stúpaniach s prudkými aj 180 stupňovými zákrutami s minimálnymi polomermi. Často hneď vedľa cesty priepasť. Niekedy sú zvodidlá, niekedy obrubník a niekedy nič... Tam spadnúť, tak motorka letí 300m dole niekde do džungle. Výhľady sú tam parádne, len celý čas tŕpnem, kto v tých zákrutách so šialeným stúpaním prvý vyvalí motorku.

Cestou sa zastavujeme na parádnom vodopáde, jednom z najvyšších v Thajsku s výškou 220m, ale vidíme ho len z diaľky a len 100m vysokú časť. Nie je čas ho skúmať z blízka.

Atrakciou je tiež keď skončíme v thajskej reštaurácii, kde domáca nevie ani slovo po anglicky a Ňaňo ju vyženie so svojou slovenčinou od hrncov a uvarí si polievku sám podľa svojho gusta. Ona nechápe, my sa rehoceme a Ňaňa toto zážitkové varenie nakoniec nestojí ani euro a má polievočku presne podľa svojho gusta.

Dnes po dlhej ceste unavení, treba zrelaxovať na zajtrajší posledný motorkársky deň.

Mae Chaem, แม่แจ่ม