• Wibralvi camper
  • Wibralvi camper

NL/Luxemburg/Duitsland2025

Wibralvi camperによる16日間のアドベンチャー もっと詳しく
  • 旅行の開始
    2025年6月7日

    Een dagje later vertrekken

    2025年6月7日, オランダ ⋅ ☁️ 13 °C

    Na een heftige week waarin we onverwacht afscheid moesten nemen van onze lieve Jack Russell Freya — binnen twee dagen was ze er niet meer — hebben we besloten om een dagje later op vakantie te gaan.

    Door alles wat er speelde, zijn we niet toegekomen aan de laatste voorbereidingen voor de camper. Vandaag hebben we de tijd genomen om de nieuwe matrassen op hun plek te leggen, de tv op te hangen (zodat we ook onderweg wat ontspanning hebben) en ruimte te maken in de garage voor onze elektrische vouwfietsen – die hopelijk voor veel mooie ritjes gaan zorgen.

    Het voelde goed om even de rust te nemen en alles op ons gemak af te ronden. Dus morgen gaan we vertrekken
    もっと詳しく

  • Zonder Freya

    2025年6月8日, オランダ ⋅ 🌬 15 °C

    Het is even vreemd om weg te gaan met camper zonder Freya. Maar we nemen Freya mee in ons hart, op elke wandeling, bij elke zonsondergang. Deze reis is anders dan anders, maar misschien juist daarom extra waardevol.

    Gelukkig is Tygo wel mee, en dat geeft ons troost en afleiding. Samen met hem zijn we in onze camper op pad gegaan richting België, Luxemburg en Duitsland. De 1e nacht zullen we nog in Nederland zijn.

    Het wordt een reis met een traan, maar hopelijk ook met veel mooie momenten en herinneringen.
    もっと詳しく

  • Natuurcamping Boezeven

    2025年6月8日〜9日, オランダ ⋅ 🌬 16 °C

    We zijn aangekomen op onze eerste bestemming: Natuurcamping Boezeven in Kessel, Limburg. Wat een fijne plek om onze reis te beginnen. De camping ligt prachtig in het natuurgebied Boezeven, aan de rand van het historische Maasdorp Kessel, tussen Venlo en Roermond.

    Het is een kleinschalige, rustige camping — precies wat we nu nodig hebben. Geen drukte, maar wel alles wat we nodig hebben: nette douches en toiletten, stroom, water, wifi en zelfs een plek om afvalwater en het cassettetoilet te lozen. De sfeer is gemoedelijk en ontspannen, en de natuur rondom nodigt uit tot wandelen en fietsen.

    We hebben een mooie plek gevonden voor de camper, Tygo heeft al even rondgesnuffeld, het is inmiddels droog en het zonnetje schijnt. De wind is nog wel frisjes.
    もっと詳しく

  • Avondwandeling naar Kessel

    2025年6月8日, オランダ ⋅ ☀️ 15 °C

    Na het avondeten besloten we een wandeling te maken vanaf onze camperplek naar het dorp Kessel. Het was een heerlijke avond, perfect om even de benen te strekken en de omgeving te verkennen.

    We liepen via een mooi pad richting het dorp en kwamen uit bij Kasteel De Keverberg. Wat een bijzondere plek! Het kasteel is een unieke combinatie van oud en nieuw: de historische ruïne is op moderne wijze herbouwd, met veel glas en staal, waardoor het een heel eigen uitstraling heeft.

    We hebben er rustig rondgelopen, genoten van het uitzicht over de Maas en de bijzondere architectuur bewonderd.

    Daarna liepen we door naar het centrum van Kessel, waar we de avond afsloten met een overheerlijk ijsje.
    もっと詳しく

  • Op de fiets naar Maastricht

    2025年6月9日, オランダ ⋅ ☁️ 19 °C

    Vanmiddag zijn we voor het eerst écht op pad gegaan met onze nieuwe elektrische vouwfietsen van Hitway, de BK6-variant. En voor Tygo was het ook een primeur: voor het eerst mee in de rugzak!

    We waren benieuwd hoe dat zou gaan, maar het ging eigenlijk verrassend goed. Hij zat rustig om zich heen te kijken en leek het allemaal prima te vinden.

    De fietsen rijden fijn en voor dit soort uitstapjes kunnen wij er waarschijnlijk prima mee uit te voeten. Wel even wennen aan de drie snelheidsstanden (10, 15 en 25 km/u) — iets meer flexibiliteit zou welkom zijn, maar verder zijn we er erg tevreden over.

    In Maastricht aangekomen merkten we meteen dat het er behoorlijk druk was. Gezellig, maar ook weer een herinnering waarom wij meestal liever de rust van de natuur opzoeken. Al die mensen, verkeer en prikkels — het is gewoon niet helemaal ons ding. We hebben even rondgekeken en zijn daarna weer lekker teruggefietst naar de camperplaats bij De Dwaze Herder.

    Voor de toekomst gaan we wel kijken naar een afgesloten mand achterop de fiets voor Tygo. Dat lijkt ons net wat comfortabeler en veiliger voor hem — en voor ons wat praktischer.
    もっと詳しく

  • Een kleine tegenvaller in Raeren

    2025年6月10日, ベルギー ⋅ ☁️ 18 °C

    Vandaag brachten we een bezoek aan de Aktes Bahnhof in Raeren, een plek die we op voorhand interessant vonden vanwege de historische sfeer en het oude station.

    Helaas viel het bezoek een beetje tegen. Bij aankomst bleek vrijwel alles gesloten te zijn. Geen open deuren, geen informatie, en ook geen mogelijkheid om even rond te kijken of iets te drinken.

    Het station voelde een beetje verlaten en sfeerloos. Jammer, want we hadden gehoopt op een leuk tussenstopje met wat geschiedenis en misschien een klein museum of een café.
    もっと詳しく

  • Wandelen bij de waterval van Bayehon

    2025年6月10日, ベルギー ⋅ ☁️ 18 °C

    Vanmiddag maakten we een prachtige wandeling bij de waterval van Bayehon, vlak bij het dorpje Longfaye.

    Wat een verrassend mooi stukje natuur! De waterval ligt verscholen in een bosrijke omgeving, waar het water over donkere rotsen naar beneden klettert — echt een plaatje.

    De wandeling ernaartoe was afwisselend en goed te doen, met mooie paadjes door het bos, langs beekjes en over kleine bruggetjes.

    Tygo genoot zichtbaar van alle geurtjes en het frisse bos, en wij van de rust en het geluid van stromend water. Een echte aanrader voor wie even wil ontsnappen aan de drukte.
    もっと詳しく

  • Camping le Moulin/ 4 for all

    2025年6月10日〜11日, ルクセンブルク ⋅ ☁️ 19 °C

    We zijn aangekomen op Camping Le Moulin in Heiderscheidergrund, Luxemburg — een bijzondere plek, want Wilfred is hier in zijn jeugd ook al eens geweest met het gezin.

    Het voelt bijna nostalgisch om hier nu zelf met de camper te staan, jaren later, in een heel andere levensfase.
    Voor Wilfred is het bijzonder om hier herinneringen op te halen, en voor ons samen is het een mooie nieuwe bladzijde in ons reisverhaal

    De camping ligt prachtig aan de rivier de Sûre, omringd door groene heuvels en rustgevende natuur. Het is een kleinschalige, gemoedelijke plek waar je direct het gevoel hebt welkom te zijn. De sfeer is ontspannen, met een gezellig café-bistro genaamd High Chapparal als hart van de camping. Hier kun je terecht voor een drankje of een eenvoudige maaltijd, met uitzicht op het kabbelende water.

    De plekken zijn ruim en natuurlijk gelegen, zonder strakke afbakeningen — wat het gevoel van vrijheid alleen maar versterkt. Het sanitair is eenvoudig maar schoon, en de omgeving nodigt uit tot wandelen, fietsen of gewoon lekker niets doen.
    もっと詳しく

  • Camping Martbusch

    2025年6月11日〜13日, ルクセンブルク ⋅ ☀️ 20 °C

    We zijn inmiddels aangekomen op Camping Martbusch in Berdorf, midden in het hart van Luxemburgs prachtige Müllerthal.

    In plaats van de camperplaats hebben we gekozen voor een plekje op de camping zelf, omdat we hier twee nachten blijven. Zo hebben we net wat meer ruimte en comfort.

    De camping ligt direct aan de rand van het Müllerthal, ook wel bekend als “Klein Zwitserland”. Vanuit hier kun je zó de natuur in wandelen. De bekende B2-wandeling start praktisch naast de camping, dus die staat zeker op onze planning.

    We kijken uit naar indrukwekkende rotsformaties, smalle kloven en groene bossen — precies het soort omgeving waar wij zo van houden.
    もっと詳しく

  • Wandeling

    2025年6月11日, ルクセンブルク ⋅ ☀️ 21 °C

    Vanmiddag hebben we nog een gedeelte van de B2-wandeling gelopen, direct vanaf Camping Martbusch. En wat was het prachtig! Deze route loopt dwars door het indrukwekkende landschap van het Müllerthal, met zijn hoge rotsformaties, smalle kloven en dichtbegroeide bossen.

    Het was wel even aanpoten: veel klimmen en klauteren over rotsen, trappen en boomwortels. Maar elke stap werd beloond met adembenemende uitzichten en magische plekjes in het bos. Tygo deed het super, al moesten we hem af en toe even helpen bij de steilere stukken en op de ijzeren bruggen en trappen.

    We hebben niet de hele route gelopen, maar het stuk dat we gedaan hebben smaakt absoluut naar meer. Wat een bijzonder gebied — ruig, stil en vol verrassingen. Morgen misschien nog een ander stukje ontdekken, of gewoon lekker uitrusten en nagenieten.
    もっと詳しく

  • Huel lee en perekop

    2025年6月12日, ルクセンブルク ⋅ ⛅ 21 °C

    Vanochtend zijn we op de fiets gestapt richting Huel Lee, met Tygo comfortabel in zijn fietskar achter de elektrische fiets.

    Het was de eerste keer dat we de kar echt op een heuvelachtig parcours gebruikten, en dat ging verrassend goed. Je merkt wel dat de fiets met kar heuvelop wat moeite heeft om de volle snelheid te halen, maar gelukkig ging het nog steeds vlot genoeg om lekker door te rijden.

    Bij Huel Lee aangekomen hebben we een leuke wandeling gemaakt. De omgeving is indrukwekkend: mysterieuze rotsformaties, smalle paadjes en overal dat typische Müllerthal-gevoel van avontuur en natuur.

    Vanaf Huel Lee zijn we verder gelopen naar de Perekop, een imposante rotsformatie. Daarna zijn we via hetzelfde pad weer teruggewandeld naar de fietsen.

    De rest van de dag doen we lekker rustig aan — het is warm, maar gelukkig goed uit te houden hier. Er staat een aangenaam windje en we kunnen heerlijk in de schaduw zitten wanneer we willen.

    Precies zoals een zomerse dag op reis hoort te zijn: actief beginnen, en daarna ontspannen genieten.
    もっと詳しく

  • Zonsondergang

    2025年6月12日, ルクセンブルク ⋅ ☀️ 22 °C

    Gisteravond zijn we nog even op pad gegaan om de zonsondergang te bekijken vanaf een prachtig uitkijkpunt vlak bij de camping.

    We waren niet de enigen — er stonden meerdere mensen, allemaal stilletjes genietend van het uitzicht. Het gaf een bijzondere sfeer: samen, maar ieder in zijn eigen gedachten, kijkend naar hoe de zon langzaam achter de heuvels verdween.

    Het was een mooie zonsondergang maar niet spectaculair. Tygo probeerde bij zoveel mogelijk mensen voor elkaar te krijgen dat ze zijn kubus weg zouden gooien. En dat lukt hem ook bijna altijd.

    Wij genoten van het moment — al voelde het ook een beetje dubbel.
    Op zulke momenten mis ik Freya extra. Het is gek hoe stil en leeg het soms voelt zonder haar, zelfs met mensen en Tygo om je heen. Maar ergens voelde het ook alsof ze er toch een beetje bij was.
    Een mooie afsluiting van de dag, met een traan én een glimlach.
    もっと詳しく

  • Nog even blijven

    2025年6月13日〜15日, ルクセンブルク ⋅ ⛅ 23 °C

    Gezien het warme weer én het feit dat we allebei niet helemaal fit zijn (zere keel, wat verkouden), hebben we besloten om hier nog twee dagen langer te blijven.

    Het leek ons verstandig om even rustig aan te doen en goed uit te rusten, in plaats van alweer verder te reizen. En hier is het tegen de bosrand aan nog aangenaam qua temperatuur.

    Op de camping zelf was helaas geen plek meer beschikbaar, maar precies op het juiste moment vertrokken er twee campers van de camperplaats naast de camping, die bij dezelfde locatie hoort.

    We hebben snel alles ingepakt en de camper gauw daar neergezet — wat een geluk!
    Nu staan we weer fijn, met een beetje schaduw, een lekker windje en alle rust om bij te komen. En je kunt gebruik maken van de sanitaire voorzieningen van de camping.

    Even niets moeten, gewoon genieten van de stilte en hopelijk snel weer opknappen.
    もっと詳しく

  • Geweldige rotspartijen

    2025年6月13日, ルクセンブルク ⋅ ☀️ 27 °C

    Rond de middag besloten we een klein stukje van de B2-wandeling te doen, gewoon even de benen strekken.

    Maar zoals dat wel vaker gaat: het werd toch iets verder dan gepland. De route blijft ons verrassen met zijn prachtige paadjes, indrukwekkende rotsformaties en het gevoel alsof je midden in een sprookjesbos loopt.

    We volgden een deel van het pad dat we nog niet eerder hadden gelopen, en het was echt de moeite waard. Ondanks de warmte en het feit dat we allebei nog niet helemaal fit zijn, genoten we volop van de rust en de natuur om ons heen.

    Omdat we de route niet eerder konden afsnijden werd de route toch iets langer dan wat we in gedachten hadden. Met dit warme weer valt het geklauter en geklim niet mee.

    Het laatste stuk hebben we wel wat ingekort — de zon begon flink door te branden en we wilden het niet te gek maken. Gelukkig konden we een stuk van de route afsnijden en ging het laatste deel over een iets makkelijker begaanbaar pad.

    Weer een onverwacht mooie wandeling, met precies genoeg avontuur voor vandaag.

    Nu even lekker niets doen bij de camper.
    もっと詳しく

  • Schiessentumpel

    2025年6月14日, ルクセンブルク ⋅ ☀️ 26 °C

    Vandaag stapten we weer op de fiets, dit keer met als doel de bekende waterval Schiessentümpel.

    Het was een prachtige rit door het glooiende landschap van het Müllerthal, met onderweg mooie uitzichten en schaduwrijke stukken bos.

    Bij de waterval aangekomen genoten we van het uitzicht en het rustgevende geluid van het vallende water — een echt plaatje, en zeker de moeite waard.

    Na een korte pauze besloten we nog even door te fietsen naar de Kallektuffquell, een bijzondere bron die we graag wilden zien. Helaas bleek het pad daarheen afgesloten, dus moesten we onverrichter zake weer terug richting Berdorf.

    Onderweg stopten we nog voor een welverdiend patatje. Maar toen begon het ineens flink te waaien, en we realiseerden ons dat we de dakluiken van de camper nog helemaal open hadden staan. Dus snel teruggefietst naar de camperplaats, waar we gelukkig net op tijd aankwamen om alles dicht te doen voordat het weer echt zou gaan omslaan.
    もっと詳しく

  • Bistro

    2025年6月14日, ルクセンブルク ⋅ ☀️ 27 °C

    Vanavond hebben we gegeten bij de bistro bij de camping. Buiten op het terras gezeten. Het eten was ruim voldoende maar had wat meer smaak mogen hebben.

    Tygo lag rustig onder de tafel, terwijl wij genoten van het eten en een drankje.

    Daarna nog even met Tygo met de frisbee gespeeld zodat hij lekker zijn energie kwijt kon.

    Laatste nacht hier en dan gaan we morgen richting Trier.
    もっと詳しく

  • Onrustige nacht

    2025年6月15日, ルクセンブルク ⋅ ☁️ 18 °C

    Afgelopen nacht was het flink raak. Het weer sloeg ineens om en we kregen een stevige portie regen, onweer en wind over ons heen. De regen kletterde op het dak van de camper en de donder rolde door de vallei — slapen was er even niet echt bij.

    Wat het spannend maakte, waren de vallende takken. Meerdere keren hoorden we harde klappen op het dak van de camper. Gelukkig lijkt er, voor zover we nu kunnen zien, geen schade te zijn — alleen wat schrikmomentjes.

    We zijn blij dat alles goed is gegaan en dat we veilig stonden. Hopelijk blijft het de komende nachten wat rustiger!
    もっと詳しく

  • Op naar Trier

    2025年6月15日, ルクセンブルク ⋅ ☁️ 18 °C

    Vandaag hebben we afscheid genomen van Berdorf, na een paar mooie (en soms stormachtige) dagen in het hart van het Müllerthal.

    We hebben er heerlijk gewandeld, gefietst en genoten van de natuur — maar nu is het tijd om weer verder te trekken.

    Onderweg maakten we een tussenstop in Echternach, waar we even hebben getankt (de brandstofprijzen zijn hier een stuk vriendelijker!) en boodschappen hebben gedaan. Altijd handig om de voorraad weer even aan te vullen voordat we de grens overgaan en hier waren ze in ieder geval open op zondag.

    Daarna zijn we doorgereden naar Trier, onze volgende bestemming. We zijn benieuwd naar deze historische stad — de oudste van Duitsland — en kijken uit naar wat we daar gaan ontdekken.

    Op de camperplek nog een zwerfkei achtergelaten. Benieuwd of hij ook wordt gemeld.
    もっと詳しく

  • Fietsend door Trier

    2025年6月15日, ドイツ ⋅ ☁️ 21 °C

    Vandaag hebben we Trier verkend op de fiets — een ideale manier om deze historische stad te ontdekken. We fietsten langs de belangrijkste bezienswaardigheden: de imposante Porta Nigra, het amfitheater, de Dom van Trier, de Kaiserthermen en de sfeervolle pleinen in het centrum.

    Alles ligt verrassend dicht bij elkaar, waardoor je in korte tijd veel kunt zien zonder te haasten.

    Van tevoren leek het erop dat het rond 16:00 uur zou gaan regenen, dus we hielden het tempo er een beetje in. Maar uiteindelijk bleef het droog en konden we op ons gemak rondkijken. We waren zelfs ruim op tijd weer terug bij de camper.

    Trier is een stad vol geschiedenis, maar toch overzichtelijk en goed te doen op de fiets. Een fijne mix van cultuur, beweging en geluk met het weer!
    もっと詳しく