• 1.den: BA - Zadar

October 9, 2021 in Croatia ⋅ ⛅ 14 °C

Prvy den bezproblemovy presun do Zadaru len s jednou obcerstvovacou zastavkou. Ubytovanie v Apartmani Ema priamo v Starom meste a sup na veceru. Vybrali sme restiku Butler Gourmet & Cocktails Garden a bola to vyborna volba. Paradne prostredie s vyhladom na pristav so skvelym jedlom a drinkami. Odstartoval to tuniakovy tataracik ako predjedlo s ich home made opecenym chlebom, mnam. Zapijali sme ich rozlievanym bielym lokalnym vinom, ktore nas pozitivne prekvapilo. No a potom to prislo … prazma kralovska jalec (gilthead seabream - dorade) peceny v peci na vine, bylinkach, zemiakoch, cukine, cibuli a cesnaku. Famozne! Asi najlepsia ryba, aku sme zatial jedli. Dvaja sme ju celu dali. Na dezert uz miesto neostalo, aj ked vyzerali tiez fantasticky (ako vsetko jedlo, co nosili). Ja som to este zapil cuba libre, ktore bolo tiez topka (nielen hodeny platok citronu ako to obcas byva - kukni fotecku). Aj dalsie miesane drinky boli lakave, ale uz sa nedalo. Rozhodne restika, ktoru v Zadare nemozno obist. Potom uz len vecerna prechadzka okolo pristavu a k Basicovym aktrakciam “pozdrav slnku” a “morske varhany” (kukni videjka). Je to na mieste s najkrajsim zapadom slnka v Zadare - tak toto skusime stihnut zajtra. Na izbe este nejaky ten serialik a sup do postele.Read more