• 2. den: Zadar

October 10, 2021 in Croatia ⋅ ⛅ 13 °C

Dnes prechadzky po Starom meste. Zacali sme v historickom parku na bastach mesta (Queen Jelena Madijevka Park) s tienenymi promenadami. Tu sme odlovili aj jednu rychlu kesku. Potom nasledovali kostoly Crkva sv. Simun, Crkva sv. Krsevan, Sveti Donat, Cathedral of St. Anastasia. Prechadzka okolo ostrova popri oboch pristavoch. Prestavka v cukrarni Danica na vybornu Krempitu a Ferrero rocher zakusok. Potom este nejake to pivecko, siesta na izbe a sup na veceru. Dnes sme vybrali podnik 4 Kantuna a boli sme veru spokojni. Ako predjedlo tuna carpaccio na rukole s grana padano hoblinami. Hlavne jedlo dagnje na buzare a lignje na zaru s blitvom … mnam, mnam ;) Zapili sme vybornym lokalnym bielym vinom, ktore nam priamo k jedlu naparoval casnik (vinko ziskalo aj viacero zahranicnych cien). Prelozili sme to este zakuskom chocolate souffle. Nasledovala vecerna prechadzka ukoncena draftovym piveckom v Deja Brew Pub Zadar. Na izbe este serialik, rumik, Mozart drink … paradny den za nami. Zajtra sa presuvame do Dubrovniku. Ocakavania su velke ;)Read more