• 7. den: Opatije

October 15, 2021 in Croatia ⋅ ☀️ 16 °C

Po vcerajsom presune sme si rano trochu prispali. Rychle neskore ranajky do ruky v Pekara Trznica (naj bola cokoladova piroska) a vychadzka po promenade do Voloska. Cestou odlovena jedna geokeska. Po drinkovom obcerstveni v bare Kon-Tiki so sedenim priamo na mole sme dali famozne zakusky v Kaokakao (Kao Kakao coko gulka, kokosove Malibu a vanilkova Princeza), ktore sme zapili cajmi Oolong a Green Powder. Nasledoval drobny nakup a siesta na izbe. No a potom naspat do Voloska na veceru. Vybrali sme konobu Valle Losca, ktora ale bola plna. Zaloznym planom bola restika Ostaria Veranda, ktora veru nesklamala. Ako predjedlo sme dali Boskarin carpaccio s ricottou a nakladanou zeleninou a ako druhe cierne rizoto s chobotnicou a feniklom. K tomu istrijske biele vinko Malvazija Fakin 2020. Dostali sme aj predjedlo od podniku, rybka treskoveho typu na kopceku zemiakov a s nejakym domacim dipom. Hlavne jedlo sme dali tuniakovy steak na sose z pecenych paradajok a oliv so zeleninou a grilovane krevety zo zalivu Kvarner na buzare z bieleho vina s cesnakom a petrzlenom, k tomu opekane zemiaky. Pochutili sme si fantasticky. Ja som este zapil Pelinkovacom Antiqe. Po veceri nam prisla vhod prechadzka po nocnej promenade s vyhladmi na Jadran. Krasny den, zajtra ideme skumat opacnu stranu promenady.Read more