2. den: Dolne mesto

March 24, 2023 in Estonia ⋅ ☁️ 9 °C

Konecne sme sa vyspali a neskore ranajky sme vychutnali v Reval Cafe Muurivahe (prazenicka s avokadom a slaninkou a chlebik s vajickom). Podla dohody a v ocakavani dazda sme sa prechadzali po okoli a mali pripravene muzea, kde ujdeme pred burkou. Ale kedze sme boli plne pripraveni, burka neprisla. A tak sme potulky po Dolnom meste, cize radnicnom namesti, radnici, radnicnej lekarni, kostele sv. Ducha a najdeni dveri domu bratstva ciernych hlav konecne prelozili oddychom v craftovej pivarni Hell Hunt (Kazbek IPA, Humalakoda & Putse Chili Coast West Coast IPA, Hell Hunt Ale, Fresh garlic bread with cucumber sauce, Spicy jalapeno bites) . Po pivkach sme pokracovali v prechadzke ku kostolu sv. Olafa, velkej pobreznej brane, vezi Tlstej Markety a nasli sme konecne aj domy Troch sestier. Po naslednom zufalom ataku na mocovy mechur sme museli pri nedostatku inych alternativ (vynimocnym spustacom nebola pani M ale ja) zakotvit v Gelato Ladies (milk oolong cajik, home made nanuk a zmrzkovy cookies). Nasledne sme dalej potulkovali centralnou castou, az zacalo prsat a dazdu sme unikli do Irish pubu Dubliner. Tu sme sa posilnili pivkami Lindemans Kriek (ceresnove pani M), Vanna Villem Punane Ale (ja) a drobnostami (misa s predjedlami a hranolky). Nasledne este Pohjala Kosmo NE IPA, Puhaste Madame Buttergly Red Ale a Guinness Irish Stout. Posilneni sme sa uz len presunuli do nasho apartmanu, kde sme este zdolali dnes zakupene zasoby, konkretne Rabarbra sparkling Rhubarb wine brut organic 2020, artisan salamku Salaison du Champsaur s dvomi druhmi famoznych syrov. Dobru noc.Read more