MS’23 Riga

May 2023
A short but fine adventure by zanechalovci na cestach, Maria & Marek Read more

6. den: Riga-BA

May 16, 2023 in Latvia ⋅ ⛅ 16 °C

Kedze vcerajsie oslavy sa pretiahli az do dnes do druhej hodiny rannej, tak sme si dlhsie pospali. Rychle balenie, ocista a uz sa lucime s nasim docasnym domovom. Riga sa s nami po krasnych horucich slnecnych dnoch luci uprsanymi 16-timi stupnami (asi uz smuti za nami). Davame rozluckovy obed v Lidojosa varde (cesnakovy opeceny razny chlebik - nasa oblubena pochutka uz z Tallinu, stejcik, cestoviny a makrely, cajiky a nefiltrovane pivecko). Cestou do restiky zabavna historka … ked Lotysi pred 2 rokmi vyhrali v hokeji nad Kanadou, od radosti kladli kvety pred ich velvyslanectvom s dakovnymi odkazmi. No a pozrite si dnesnu fotecku spred ceskeho velvyslanectva ;-) Po dobrom jedle uz len Bolt a sme na letisku. Tu este stihame dve tretiny zapasu 🇸🇮 vs 🇳🇴 a po polhodinovom meskani je cas na boarding. Zbohom Riga, uzili sme si to. V lietadle sme boli s Marekom tercom podivnych pohladov pri nasom duo chrchlani … no ale co sme mali robit. Ja dnes uz naprosto vypnuty hlas, iba prijem. Prilet do Viedne v pohode, presun vanom k nasmu autu v Holiday parkingu a uz valime rovno domov. Paradny vylet, uz sa tesime na buduci rok do Ostravy.
    No a aby sa nezabudlo na body (i ked za mna by sa kludne mohlo): junior 28, Reb 18, pani M 12 a ja 8!!! All together Reb a junior po 80 bodov, pani M 64 a ja ubohych 62. Nasi chlapci stale 4 🤪