• Grado -Salas

June 10, 2018 in Spain ⋅ 🌧 15 °C

Ryanair šoreiz nočakarējās, un mēs Santanderā no Berlīnes vakar vakarā ieradāmies ar 2 stundu nokavēšanos. Tas visu sajauca, jo nokavējām iecerēto autobusu uz Ovjedo. Lai pavisam netpaliktu no sava plāna, nācās braukt 2 stundas ar taksi, un tas, kā zināms, nav arī gluži par velti, tomēr ir pilnīgi skaidrs, ka nekas nespēj aizkavēt mūsu Astūrijas svētā ceļa gājienu.
    Camino Primitivo ir vissenākais no daudzajiem Spānijas svētceļnieku maršrutiem, kuri visi ved uz apustuļa Jēkaba kapa vietu Santjago de Compostela katedrālē. Kā jau parasti mums tas notiek, ejam kopā ar Lidiju un Viesturu, turklāt Lidijai šodien ir dzimšanas diena. Tas ir daudzsološi, Viesturs ir nemierīgs jau no paša rīta, iztēlodamies svinību veidu un vietu. Lietas burvība slēpjas tur, ka mums nav ne jausmas, kādas iespējas mums piedāvās nelielā Salas pilsētiņa, kura kļūs par šīvakara galamērķi.
    Mūsu gājiens sākas ar pusstundu garu kāpumu, izejot no Grado pilsētas. Pagaidām solītā lietus vietā cepina saule, to baudām kopā ar Astūrijas govju pulkiem. Astūrija ir zaļākais un klimatiski maigākais Spānijas regions, jo to apskauj Atlantijas okeāna vēji. Lidijas pirms gadiem dzimušais citāts “Piedzimt par govi Astūrijā ir laime” atkal ir spēkā - skaistas ainavas, krāsainas puķes un šalcošas upes.
    Gājiens izvēršas jauks, tikai man kā parasti grūti padodas lejupceļš, jo sāp kājas. Situāciju glābj dubļu peļķes, kurām cauri brienot, uzmanība novēršas no fiziskajām grūtībām.
    Šodienas veikums ir 23 kilometri, un lietus mūs sasniedza tikai pēdējā kilometrā. Nonākuši galā, steidzamies uz bāru, lai redzētu French Open finālu tenisā, kas gan lielu intrigu nenes - Rafa Nadals sasit Dominiku Tīmu 3 setos. Toties Aļona Ostapenko Instagram izvēršas ar savu 21. dzimšanas dienas svinību reportāžu no Jūrmalas. Pagājušā gada French Open titula svinēšana mums vairāk patika.
    Tagad svinēsim Lidijas jubileju, pārsteigums restorānā jau sagatavots.