• Salas - Tineo

June 11, 2018 in Spain ⋅ ⛅ 15 °C

Vakar Lidijas dzimšanas dienas svinības mūsu viesnīcas restorānā izvērtās jaukas. Atklājām sev Astūrijas vīnu, kas pilnīgi droši nav ne zināms, nedz atrodams ārpus Spānijas, un tas garšoja lieliski. Noslēdzām ar “pāsteiguma kūku”, kurā dega svecīte, un pa glāzei paša smalkākā spāņu brendija Carlos Primero.
    Šodien sākam agrāk, jo ap divpadsmitiem jau sola lietu. Iesākumam mūs sagaida ap 5 km garš kāpums pa pielijušu meža ceļu. Pa ceļam socializējamies ar kādu britu pāri, kuri arī izrādas aizrautīgi staigātāji. Viņi mūs manījuši vakar restorānā un mēģinājuši minēt mūsu izcelsmi. Kad provokatīvi jautāju, vai neizklausamies kā no Krievijas, saņemu atbildi, kas manām ausīm šķiet salda kā medus: “Nē, jūsu manieres ir daudz jaukākas”.
    Tik labi sākusies diena...
    Kāpuma beigās, kā jau gaidīts, paveras izcila Astūrijas ainava, tālākajos kalnos redzams vēl nedaudz sniega. Un govis, govis..arī pa kādai aitai. Nolemju taisīt selfijus ar govi un bulli, kurus nododu jūsu vērtējumam.
    Neseno lietavu rezultātā svētais ceļš ir īpaši dubļains, ko uztveram kā mums sūtītu pārbaudījumu no augšas. Zābaki pārvēršas par dubļu pikām, vismaz pa pus kilogramam pie katras kājas. Labi, ka solītais lietus vēl nenāk - kur tad nu vēl vairāk slapjuma zem kājām. Tā brizdami, sasniedzam Mūsu šīvakara mājvietu Tineo, kas lepojas ar 3 aptiekām, viesnīcu un skaistām ainavām visapkārt. Nolemjam, ka šovakar iesim uz pavisam vienkāršu bāriņu nobaudīt “comida casera” jeb mājas ēdienu.