• Castro - Fonsagrada

June 15, 2018 in Spain ⋅ ⛅ 10 °C

Šodien atvadāmies no Astūrijas. Par godu tam nofotografējos dubultportretā ar pēdējo Astūrijas govi, mūsu abu rakstura iezīmes bildē šķiet labi saskatāmas - sk. šīsdienas titulfoto. Tā nu lepni iesoļojam Galīcijā, kur ceļa marķējumam izmantotais gliemežvāks pēkšņi apgriežas otrādi un virzienu rāda nevis ar galvu, bet gan ar asti. Tik vienprātīgi Spānijas novadi acīmredzami ir.
    Mākoņi šodien pacēlušies augstāk, un mūsu ceļš 900 līdz 1000 metru virs jūras līmeņa šodien ir tieši mākonim pa vidu. Praksē tas skaidri apliecina, ka mākoņa vidū ir slapjums, bet pati iešana pa vēsumu sokas raiti.
    Pirmais Galīcijas bāriņš pēc 2 stundu gājiena ir klāt, un tas ir tik maziņš, ka jāstāv kājās, un svaiga gaisa saglabāšanas nolūkā apmeklētājiem aizliegts novilkt zābakus. Ap šo laiku bāriņā sanāk gandrīz visi ceļinieki, ar kuriem kopā virzāmies. Secinām, ka ārējam izskatam nav nozīmes - jauns sportiska izskata svētceļnieks pārvietojas ar tādu pašu vidējo ātrumu kā tāds, kurš izskatās samērā resns vai lempīgs.
    Tā kā - neskati vīru no cepures. Acīmredzot, šā iespaida rezultātā tieši šodien pazaudēju savu mīļo staigātāja cepurīti.
    Galīcijā ceļš ir gludāks par gludu, un mēs diezgan ātri nonākam savā šīsdienas galamērķī - Fonsagradas pilsētiņā ar diezgan bezjēdzīgu arhitektūru betona izpildijumā. Lidija, kurai ir arhitekta diploms, šo stilu nosauc par eklektiku, un mēs, iespējams izglītības trūkuma dēļ, viegli piekrītam.
    Šovakar 20.00 notiks futbola spēle Spānija - Portugāle, meģināsim atrast vietu, kur tā varētu kļūt par lielu notikumu pat mums.