• Fonsagrada - Castro verde

June 16, 2018 in Spain ⋅ ⛅ 12 °C

Šodienas stāsts būs īss, jo ir maz spēka. Vispirms lielīšos ar sportiskajiem sasniegumiem, jo pievarēti 34 kilometri tādos reljefa apstākļos, kur kopējais kāpums ir 900 metri, bet kritums 1200 metri. Ticiet man - tas nav maz.
    No rīta sākam agri, jo zinām, kas mūs gaida. Pirmās 2 stundas paiet virs mākoņiem, kas nostājušies kā vāks virs ielejām 600-700 metru augstumā. Tik iespaidīgi mākoņmeži nav redzēti nekur, jo, iespējams, nekur tādu arī nav. Pievērsiet uzmanību dienas bildei - tās nav salas, tās ir kalnu virsotnes.
    Galīcijas galvaspilsēta ir Santjago de Kompostela, un droši, ka tieši tāpēc vietējā vara nežēlo līdzekļus svēto ceļu kopšanai - ceļmalas ir izpļautas, ceļi grantēti.
    Līdz pašam Sv.Jēkaba kapam paliek tik kādi 130 km, un par to liecina arī lielā staigātāju plūsma, kas mums nemaz nepatīk, jo traucē izjust ainavu, pie kā esam pieraduši.
    Uz pēcpusdienu gan paliekam uz ceļa vieni paši, jo visi citi jau nobāzējušies naktsmītnēs. Mēs savu ceļu beidzam ap pieciem pēcpusdienā zem īstas Spānijas saules. Pa telefonu esam norezervējuši 1* pansiju - labāko, kas Castro Verde pieejams, un liekas, ka esam tur reti viesi, jo saimnieki ļoti uztraucas. Tagad mazgāšanās 0,36 m2 dušā, apdegušo ķermeņa daļu smērēšana un futbola skatīšanās bārā. Vietējie skatītāji, izskatās, ka vakara maču nesagaidīs, jo ir jau pavisam silti.
    Rīt pēdējie 20 km līdz Lugo, un tad ari finišs.