Cape Tribulation

April 29, 2019 in Australia ⋅ ☁️ 25 °C

Brokastis mūsu diskoklubā nav bagātīgas - baltmaize, jogurts, musli, ievārījums un zemesriekstu sviests. Pie kam darbinieks steidzina un saka, ka 8.30 taisīs brokastu zāli ciet, jo kaut kas viņiem tur jāsāk darīt. Nu neko - liels zaudējums nav.
    Autonomā darbiniece izrādas ļoti sirsnīga, es viņai pat uz baltas lapas uzzīmēju pasaules karti, lai parādītu, kur ir Latvija. Kopā vienojamies, ka manis zīmētā Eirāzijas kontūra izskatās pēc govs. Viss citādi labi, tikai sarunas karstumā iznāk misēklis, un mums iedod cita cilvēka rezervētu auto, pie kam nevis uz 2, bet gan uz 7 dienām. To visu nākas atkal pārtaisīt, bet tas nekas, jo beidzas viss labi.
    Cape Tribulation ir pēdējā apdzīvotā vieta Austrumkrasta ziemeļos, uz kuru ved vispārējas lietošanas ceļš. Vieta pazīstama ar to, ka Austrālijas atklājējs Džeimss Kuks, kurš brauca gar krastu, zīmēdams kontinenta kontūru kartē, šeit uzskrēja uz klints un sabojāja kuģi. Kapteinim nācās piestāt krastā, lai veiktu remontdarbus, viss izdevāss sekmīgi, un ceļu varēja turpināt.
    Lai tiktu tik tālu ar auto no Cairns, nepieciešamas 3 stundas, tai skaitā pārcelšanās pāri Daintree upei ar prāmi. Reklāmā lasam, ka no šejienes sākas krokodilu barošanas tūres pa Daintree upi. Nu, nezinu, vai es tādā gribētu piedalīties.
    Pagaidām mūsu ceļojumā iztrūkst Austrālijas “ikondzīvnieku” - krokodila, ķengura un koala lācīša - satikšanas. Nospriežam, ka beigās būs jāiet uz zooloģisko dārzu fotografēties. Tad pēkšņi uz ceļa parādās brīdinājuma zīmes “Cassowary crossing”. Izrādas, tas tāds liels, nelidojošs putns manā svarā. Un viens tieši šķērso ceļu - pēc izskata kaut kas starp pāvu un strausu, bet neiedomājami lēns un slinks. Vispār pat soli nepieliek.
    Laikam Cassowary šeit neviens nekāro uzkost.
    Šodien ejam pastaigāt pa okeāna krastu, kur peldēties stingri noliegts, jo jābaidas no sālsūdens krokodiliem, toties izpeldēties jauki varam mazā upītē, kas tieši šeit ietek okeānā. Tuvējā kafejnīca reklamējas: “There are no crocs in the swimming hole, they are in our burgers”.
    Rītdien jau 8.00 brauksim ar laivu uz Lielo Barjerrifu skatīt koraļus un zivis. Rifs šeit ir ļoti tuvu pie kontinenta - tikai 30 minūšu attālumā.
    Ceram uz labiem skatiem un drošu snurkelēšanu.