Satelital
Mostrar en el mapa
  • Día 15

Medellín

23 de enero, Colombia ⋅ 🌙 17 °C

Náš pobyt v Mince končí a my opět balíme věci a naposledy si procházíme vesnici a stavujeme se na jídlo. Na jednu stranu se těšíme, až budeme pryč, protože nás tady ty komáři a písečné mouchy (sand flies) už pěkně serou. Abychom se dostali na letiště v Santa Marta, odkud máme letenku do Medellínu, je třeba vzít autobus do centra a tam přestoupit, protože letiště leží 20 km od mesta. Naštěstí se nám povedlo vyjednat skvělou cenu s taxikářem, a tak jsme si ušetřili asi dvě hodiny času a navíc jeli klimatizovaným autem. Na letiště jsme dorazili v 15:30, i když nám to letělo až ve 21:47. Hned vedle letiště se k našemu překvapení nachází krásná pláž, a tak jsme toho využili a šli se koupat. Tam jsme zůstali až do západu slunce a potom se pomalu vrátili na letiště odevzdat batohy a dát si něco k jídlu.
    Po dvou týdnech cestování Kolumbií přišel čas naučit se i nějaké ty důležitější fráze. Už umím bez pomoci říct "jen se koukám", "čekám na svoji přítelkyni" a "moje přítelkyně si chce něco koupit, já ne".
    Na letišti vše proběhlo hladce, v Medellínu jsme však zjistili, že jsme přistáli 38 km od našeho ubytování. Když jsme vylezli ven na ulici, zjistili jsme, že jezdí pravidelný autobusový spoj mezi letištěm a Medellínem. Na internetu jsme našli několik varování, že hlavně nemáme vystupovat v centru, ale u nákupního centra San Diego - prej to v centru v noci není dvakrát bezpečný. Po vystoupení jsme konečně mohli vzít Uber do našeho ubytování. Uber je tady ale nelegální, a tak nám řidič hned po nastoupení oznámil, že jeden z nás musí sedět vepředu a kdyby se někdo ptal, tak jsme familia. Pak nás vyhodil před naším hostelem, kde jsme napsali zprávu majiteli a ten nám poslal jednu z ubytovaných, aby nám otevřela a předala klíče. Z koupelny jsme jen zaslechli, jak se ostatní bavili, že tady teď bydlí nějaký gringos, tak uvidíme, jak spolu budeme těch dalších 5 dní vycházet. Do postele jsme se dostali až v 1 ráno, a tak jsme ještě rychle přesunuli zítřejší free walking tour na odpoledne.