Chachapoyas

February 21 in Peru ⋅ ☁️ 23 °C

Náš poslední den v Chachapoyas jsme začali krátkým během na vyhlídku, kde jsme se trochu protáhli a běželi zpět. Po sprše na nás čekal místní trh, kde jsme nakoupili trochu ovoce. Já chtěl ochutnat sušené maso, ale až po koupi mi bylo řečeno, že to nemám jíst v tom stavu a že to musím osmažit. V jiném stánku jsme si zase koupili kokos k snídani a prodavačka se hned zajímala, odkud jsme. Po odpovědi, že z Česka, byla nadšená a poprosila nás, jestli si nás může vyfotit.
    Na hostelu jsme akorát sbalili věci, odevzdali klíče a šli na oběd. Batohy jsme mezitím nechali na hostelu. Tam jsme se po obědě vrátili a zařídili transport a ubytování na další zastávky.
    Chachapoyas nás obecně hodně překvapilo, je tady v nabídce spousta výletu do okolí, které jsou velmi levné a je zde minimum turistů. Všichni jsou moc milí, někdy nás prostě jen tak zdraví, ptají se, odkud jsme a nebo dokonce objímají. I když tohle město nebylo součástí původního plánu, jsme moc rádi, že jsme ho navštívili a určitě ho můžeme všem doporučit.
    Na šestou jsme šli na autobusový terminál a potkali tam turistiku ze včerejšího výletu. To nám umožnilo tam nechat věci, a mezitím co je hlídala jsme si stihli skočit na jídlo (miniburger do ruky) o blok dál.
    Po odevzdání batohů jsme mohli nastoupit a nás čekal pohled na zatím nejlepší autobus, kterým jsme tu jeli. Dost místa na nohy i po sklopení sedadla před námi, televize nahoře s filmy a anglickými titulky, čisté a pohodlné sedačky a rozumně nastavená klimatizace. To vše za 25€ na osobu za cestu trvající 14 hodin na trase 650 dlouhé kilometrů