March 2017

Sciopero

March 20, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 17 °C

Ez hihetetlen! Persze a reptéri forgalomiranyitoknak pont most kell sztrájkolni. 2kor kellett volna felszállni, most úgy tudjuk, h 6kor talán végre indulunk, potom 4 óra várakozás után. A Wizzair nagyon gavallér módon adott egy egy 4 eurós vouchert amiből kb egy üccsi jon ki és persze azt se lehet bárhol beváltani...ennyit errol.Read more

Bucsu

March 20, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 17 °C

Utolsó reggelre meg a napocska is kisütött, uh miután kisebb izgalom árán (bedőlt a wizzair oldala és appja) sikerült megvenni a felados csomagot (kicsit túlvasaroltuk magunkat:))) és becsekkolni, kerestünk egy napos teraszt ahol elfogyasztottuk a jól megérdemelt reggelinket (kavek, narijuice, croissant és szendvics) beszívtuk a meleget es az utcabol áradó történelmet és összegeztuk az elmult napok történéseit, majd vissza a szállásra és ki a reptérre. Nem tudtuk mi vár meg ránk...Read more

Eszter&Otello

March 19, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 14 °C

Miután ettünk egy jót, hazajöttünk pihizni egyet. Muszáj volt, én úgy éreztem leszakad mindenem a sok gyaloglasban. Szégyen szemre Anyu sokkal jobban bírja mint én.:)
    Aztán 6kor tali Eszterrel, aki meg mindig hipercuki és nagyon csini is, vele beultunk egy helyre szinten itt a Trasteveren (Da Otello) amit ő ajanlott. A délutáni pizza után abszolút nem voltunk ehesek, uh maradt a vino della casa, de azért megkostoltuk a másik specialitást, a Fiori di zucchini (panirozott és hallal töltött cukkini virág), illetve nekem "muszaj" volt egy tiramisut is ennem.:) Közben persze dumcsi- dumcsi- dumcsi. Aztán meg kis séta a Trasteveren, és az elmaradhatatlan csoki feles, így zártuk ezt a szuper hétvégét!Read more

Cajo&Gajo

March 19, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 16 °C

Miután visszatértünk a Porta Porteserol, kerestünk egy jó kis helyet, találtunk is hamar egy hangulatosat a szallashoz közel. (A neve gőzöm sincs pontosan mit jelent pedig próbáltam leguglizni.) Feleztunk egy pizzát, ami isteni volt, meg kipróbáltuk a sült articsokat, amivel minden tele van mert most van a szezonja. Haaat, olyan mint egy kicsit égett chips, nekünk annyira nem jött be de legalabb ez is megvolt.Read more

Porta Portese

March 19, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 15 °C

Reggeli után irány a hatalmas Porta Portese piac, ami minden évben must have. Van itt minden, a táskáktol és bőraruktol kezdve, ruhák és cipők garmada, konyhai eszközök de meg CDk is. Kemény 3 órát sikerült bolyonganunk itt, totál kimerültunk a végére, de azért pár portekaval gazdagabbak lettünk (megfigyelhető az elegedettseg anya arcán:)), és persze szeretteinkrol sem feledkeztunk meg.:)Read more

Colazione in Trastevere

March 19, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 14 °C

Borongós időre ebredtunk (sajnos, ra sem ismerek szeretett Romamra), uh a beach progit elvetettuk, de piacozasra pont alkalmas. Előtte viszont kellett egy jó reggeli, uh adta magát a már korábban bevált, pont szemben levő Tonnarello. Én azért a "kis piszkos" híve vagyok továbbra is, de persze panaszra itt sem volt ok. Az étterem meg eledezett, rajtunk kívül csak egy kulfoldi pár próbált "hajnalok hajnalán", kemény 10 orakor magához térni.:)Read more

Vacsi az olaszokkal

March 18, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 13 °C

Végül vacsi szinten Trasteveren, de egy kevésbé felkapott helyen, ahol egymás után húzzák ki az ételeket az amúgy sem hosszú étlapról- szóval nincs idő hezitálni, gyorsan választani kell. De a ravioli nem okoz csalódást, a paprika nélküli pörkölt vicces :)) majd utána meg iszunk egy jó kis 69 illetve szadomazo shotot a szokásos Choccolata e Vino nevű bárban. Szuper kis este volt!Read more

Sorpasso es a Vatikan

March 18, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 16 °C

Miután kiangyaloztuk magunkat, a Vatikán fele indultunk, ahol persze kedvenc üzleteink is vannak, be is ujitottunk néhány darabot a tavaszi kollekciobol. Majd (szinten az airbnbs Ekaterina tanácsára) beultunk a spanyolos Sorpasso bárba, amit abszolút csak ajánlani tudok- isteni olasz sonka, parmiggiana (osszesutott padlizsán, cukkini, mozarella, paradicsomszosz és parmezan) na meg persze az elmaradhatatlan aperol spritz, megint befottes üvegből.
    Ezt követően uldogeles a San Pietro lépcsőn (ez is a szokasos, legalabb most nincs lezárva) de a kupolaba vegul nem mentünk fel, mert oltári nagy sor volt. Maradt a kinti lablogatas, majd haza pihizni a 23as busszal. (Vajon mit csinálhat a kaller?:)))

Angyalkak vara

March 18, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 16 °C

Reggeli után irány a Campo di Fiori piac, ahol egy kis kesudion kívül nem sok mindent szereztünk be de a hangulatot hozta a kedvenc tér. Majd irány a Tevere mentén az Angyal vár, amit persze sokszor láttunk, nem úgy, mint a mögötte levő parkot, ami bár egy U alakot írt le így végül kb oda jutottunk ahonnan elindultunk, de a csodálatos égigérő pineak kárpótoltak minket.Read more