Спутник
Показать на карте
  • День 4

San Francisco -> Yosemite

24 августа 2009 г., Соединенные Штаты ⋅ ☀️ 18 °C

Třetí den ráno jsme se vypakovali z hostelu, nasedli na bus a jeli do pobočky Ace/Rent4less vyzvednout naše rezervované 12místné auto Ford E-350. Modlili jsme se, aby nebyly žádné problémy s půjčením, ale naštěstí bylo vše v pořádku. V autopůjčovně nám sice vnutili ještě jedno pojištění, které je ze zákona státu Kalifornie povinné, a tak se konečná cena půjčovného na 11 dní vyšplhala na 1932 USD, ale to naši radost z auta již nemohlo pošramotit. Nutno však dodat, že cena za půjčení samotného auta tvořila zhruba tři pětiny z celkové částky. Zbytek zahrnuje pojištění, různé taxy a poplatky. Auto však mělo lepší vybavení, než jsme čekali. Mohli jsme tak jet na letiště vyzvednout zbytek naší party, 3 Slováky Dášu, Verču a Romana, a náš vysněný road trip po jihozápadě mohl začít.
    Naší první zastávkou měl být Yosemite National Park. Stany jsme měli koupené a ještě jsme se zastavili ve walmartu pro zásoby jídla a pití na 3 dny. Také nádrž jsme doplnili raději dříve, protože se zkracující se vzdáleností k parku roste také cena benzínu (rozdíl činil až 1 dolar na 1 gallon). Ve městě Merced jsme odbočili z dálnice směrem k Yosemite, kam jsme dojeli zhruba po osmé večer. Byl to však záměr, protože jsme nemuseli při vstupu do parku platit za auto a také jsme mohli postavit stan v jednom z kempů, protože na vrátnici již nikdo nebyl. Neměli jsme totiž předem rezervaci, která je tu pro postavení stanu nezbytná. I když kemp hlásil, že je full, bez problému jsme našli volné místo k postavení stanů. Udělali jsme si večeři a šli spát. V noci mě pak probudil velký hluk a světlo kolem našeho stanu. Ráno jsem se dozvěděl, že to byl ranger, jenž nám zamykal železnou skříň na jídlo, které rádi kradou medvědi.