Abel Tasman Coastal Trek

December 31, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 18 °C

31.12.2015 - 4.1.2016
    Prelom roku jsme si vybrali pro podnik dalsiho dobrodruzstvi. Petidenni trek pri pobrezi a po plazich. Tesili jsme se moc a doufali v pekne pocasi. Predpoved nam vsak prilis neprala... Prvni den parada jako z katalogu. WaterTaxi nas zavezlo na sever jizniho ostrova a my jsme se vydali na 60 km pochod zpet do civilizace. Prvni noc jsme meli oslavit prichod noveho roku. Plaz Wharifarangi byla nadherna, ale unava z celodenniho slapani s patnacti kily na zadech udelala sve a pulnoc jsme zaspali. Nic se nedelo:-) meli jsme 12 hodin naskok a jeste jsme mohli oslavit v poledne nasledujiciho dne Novy rok v Cechach. Bohuzel vyslap na nejvetsi kopec v okoli a trasa, kterou se zadni jini dobrodruzi z dobreho duvodu nevydavaji, byl tak vycerpavajici, ze oslava neprisla na porad. Abychom si uzili poradne od vseho trochu, prisly slibovane deste, jake jsme do te doby na Zelandu jeste nezazili. Voda by nebyla normalne takovy problem, ale v ramci naseho usporneho rezimu jsme meli nocovat v nejlevnejsim detskem stanu, ktery jsme zakoupili za $17. Nebot po dlouhem vahani pri pripravach za dobrodruzstvim nebylo podle nas nutne investovat do "stanu, ve kterem jen prespime a prset stejne nebude". Vzhled stanu odpovidal popisu "detsky". Mnozi navstevnici kempu na nem pohledem nekolikrat zavadili a usmevem nas obdarili. Radkova prozretelnost vzit s sebou plachtu navic, byla nasi zachranou. Vyrobil suprovou "ackovou" konstrukci a my byli v suchu. Jak jsme se rano usmivali my, kdyz obyvatele znackovych stanu, rano vylevali vodu ze spacaku. Dest z noci presel do dne a my dupali dal ve svych sandalach plnych pisku, ktery se postaral o obri puchyre. Posledni den uz Radek slapal bos, protoze boty drely jako cert. Chvilema nas vylet pripominal Kdo prezije Abel Tasman, ale nakonec jsme to zvladli. Bylo nutne nechat dojmy ulezet a prispevek napsat s odstupem casu:-) Zatimco Radek byl z vyletu vylozene nadseny, ja jeho kouzlo docenuji postupne:-):-):-)Read more