Grčija - Kreta

April - May 2023
A 12-day adventure by Nejc & Dejan Read more

Slovenske Konjice

April 26, 2023 in Slovenia ⋅ ☁️ 13 °C

Hojla, evo mene ponovno na terenu 🤓
    Bližajo se prvomajski prazniki in midva odpirava sezono potovanj in izletov. No poleg tega da sem bil že v Beogradu a to je bilo službeno.

Tokrat sva si zaželela mediteran v kombinaciji z Grško kulturo. Kreta je najina tokratna destinacija. Zakaj?
    Kultura, grški utrip, narava, morje in midva ❤️.
    Veselim se ravno zaradi tega da bova skupaj.
    Ob 15:00 štartam iz Konjic proti letališču Ljubljana.
    Vmes še opravim nakup v ZARI btc saj nimam enega vredu pasa za hlače.

Ker nimam dosti časa se ne zadržujem predolgo in ob 16:35 pičim proti letališču.

Letališče Ljubljana

April 26, 2023 in Slovenia ⋅ ☁️ 14 °C

Ob 17:02 prispem na letališče ter parkiram avto v garažno hišo. Pripravim stvari ter se odpravim na chek-in. Bojazni da bi bila gneča tadi tokrat ni.
    Glede na to da imam kovček nabit kolikor je mogoče, presežem dovoljeno težo 23kg za kar mi ni bilo potrebno dodatno plačati.
    Odpravim se na rendgen kjer me kot po navadi do dobra pregledajo. Ne vem zakaj😒. Z nasmeškom na obrazu, cariniku v šali rečem, da sem vajen tega ☺️.
    Vse štima, tako da ni problema.
    V restavraciji si privoščim kavo z mlekom in mini sendvič s slanino in mozzarelo.
    Ne najem se preveč, saj greva z Dejanom na letališču v Zürichu na azijske nudle. Brez tega ne gre☺️.
    Med tem ko čakam na boarding, pijem kavo in pripravljam objave za Instagram.
    Se beremo v Švici ☺️.

Flughafen Zürich

April 26, 2023 in Slovenia ⋅ ⛅ 14 °C

Ob 20:16 prispemo v delno oblačen Zürich. Let je bil prijeten, na začetku ob vzletu malekost bolj razgiban, a ni bilo hudo 😀.
    Počakam da se izkrcamo ter odidem do prevzema prtljage. Dejan me že čaka ☺️

Odideva v Azijsko restavracijo na večerjo. Nato pa v stanovanje, saj si mora Dejan še pripraviti stvari za na Kreto. Ob 22:00 prideva v Siebnen ter spakirava stvari. Glede na to da vstaneva ob 02:30, ne bova dolgo po konci.
    Se beremo jutri, ko se prične najina Grška pustolovščina. (Komaj čakam musako) 🤩

Flughafen Zurich - Kreta

April 27, 2023 in Switzerland ⋅ ⛅ 7 °C

Grčija
    Dobro jutro 🤪
    Ura je 3:50 in midva sva že na poti na letališče v Zürich. Nisva kaj dosti spala, cca 2 uri in 45 minut. Nisva skozlana, nisva pa top 😂.
    Do letališča imava cca 50 minut, nato pa parkirava avto ter odpeljeva prtljago na check in.
    Upava da bo kaj odprto, da si bova lahko privoščila vsaj kavo medtem ko bova čakala na letalo.
    Ob 6:20 vzletimo proti Kreti.
    Sva že v pričakovanju ☺️.
    V parkirni hiši 2 parkirava avto ter se odpraviva na chek in. Tokrat bo let malo drugačen, saj sem na vse zgodaj izvedel da letiva v business classu 😎.
    Ne vem s čim sem si to zaslužil, a pustil se bom razvajat. Moj dragi zna poskrbeti! 😙.
    Oddava prtljago, odideva na rentgen ter v kavarni počakava na boarding.
    Nisva imela kaj dosti časa saj se je bližal čas odhoda. Vzletimo iz oblačnega Zuricha nad oblake, kje nas obsije sonce.
    Počakava na zajtrk, ki je bil mimo grede odličen,nato pa malo dremanja. Let je trajal cca
    2 uri in 50 minut. Zanimivi prizori, ki jih ponujana narava iz vrha, me tudi tokrat navdušijo.
    Še malo in pozdravljena Kreta 😚🇬🇷🇬🇷

Heraklion airport

April 27, 2023 in Greece ⋅ ⛅ 17 °C

Ob 10:00 priletimo v Heraclion (Iraklio) ☺️
    Pristanek tik ob morju saj se letališče nahaja tih ob vodi.
    Pozdravi naju sonce in rehel veter. Če bo takšno vreme vse dni, bova več kot zadovoljna.
    Izkrcamo se iz letale ter odideva po prtljago. Nisva imela nekih pričakovanj ampak tukaj je kar zanemarjeno. Ampak nič zato, se vsaj zavedama kaj nam nudi naša ljuba Slovenija.
    Prevzameva prtljago ter odideva do okenca kjer urediva vse potrebno za Renta car. Rdeči Opel Crossland bo najino prevozno sredstvo.
    Vsi so na izi a malo šarf.
    Prevzameva avto ter se odpeljeva do najine nastanitve. Cca 1 uro in 30 minut naju čaka vožnje ob morju in po zelo raznoliki pokrajini. Prvi vtis? Všeč nama je 😀🌴🌊.

Ierapetra - SANTANNA Beach resort

April 27, 2023 in Greece ⋅ ☀️ 19 °C

Tako, pa se lahko najine počitnice pričnejo. Po dolgi poti le prispeva do hotela kjer se prijavima in do 15:00 ure počakava v beach baru na sobo. Toplo in prijazno naju sprejmejo in nama podajo vse potrebne informacije.
    V beach baru si privoščiva hrano in uživama ob pogledu na morje. 🇬🇷

Ob 14:00 nama sporočijo, da je najina soba pripravljena. Parkirava avto, kjer naju že čaka prijazen uslužbenec, da naju zapelje do apartmaja. Apartma 702, s pogledom na morje in mini bazen. Navdušena sva ♥️.
    Glede na to, da sva spala le 3 ure, se najprej naspima.
    Po počitku pa v mesto Ierapetra na potep po mestnem jedru. Privoščiva si kavo.
    Sprehodiva se po ulicah ter se odpraviva nazaj v hotel na večerjo. Vmes se ustaviva v Lidlu kjer kupiva vodo.
    Veseliva se večerje da okusiva Grško kuhinjo.
    Bila je odlična!
    Danes se odpraviva spat prej kot po navadi, saj nama res manjka spanca. Jutri je nov dan in da se odpeljeva na drugo stran Krete. Jutri si bova ogledala Laguno Balos in mesto Chania.
    Lahko noč od naju ❤️🇬🇷.

Balos lagoon

April 28, 2023 in Greece ⋅ 🌬 16 °C

Kaliméra ☺️
    Prebudiva se v vetroven dan s soncem obsijan. 7:40 odideva na zajtrk, nato pa kreneva današnjemu dnevu naproti. Danes naju čaka dolga vožnja na drugo stran Krete. Skoraj 4 ure in 30 minut vožnje do Balos lagon in mesta Chania.
    Naspala sva se kar pomeni da sva polna energije in v pričakovanju vsega lepega. Kreta nama je všeč od 1 -10, 7 (zaenkrat). 7 dni raziskovanja nato pa bova podala oceno, ampak za zdaj, nimava pritožb. Ura je 9:30, prijetnih 18 stopinj celzija midva pa na poti. ☺️🇬🇷
    Evo, po 5 urah vožnje , nama le uspe priti do lagune Lagos.
    Parkirava avto nato pa cca 15 minut peš do razgledne točke na laguna. Nič kaj prijetnih 21 stopinj celzija saj veter začini da je rahlo hladno.
    Pofotkama laguni, ki je mimogrede čudovita. Panoramski zazgled na bel pesek in turkizno morje. Res lepo! 🇬🇷
    Splačalo se je! A glede na to da je vožnja nazaj dolga, se odpreviva nazaj do hotela. Vmes se ustaviva na kavi saj se nama bo zelo prilegla ☺️.

Torej da zapišem par stavkov o sami Kreti. Kreta je največji in najbolj naseljen med grškimi otoki, 88. največji otok na svetu in peti največji otok v Sredozemskem morju, za Sicilijo, Sardinijo, Ciprom in Korziko. Kreta leži približno 160 km južno od grške celine in približno 100 km jugozahodno od Anatolije.
    Res je posebna. Če si sposodim Dejanove besede: nikakva ampak lepa. Vasi na hitro spominjajo na Mehiko. Ljudje so prijazni in ustrežljivi. Ni izklučeno da se še nebi kdaj vrnila. Današnja pot je bila najdaljša v teh najinih 7 dneh.
    Najino listo želja tokrat sestavljava kar sproti, saj sva se odločila da bo tokrat bolj na easy ☺️.

Ob 20:00 prispeva do hotela in kar takoj odhitiva na večerjo saj sva konkretno lačna. Nato pa v sobo in utrujena ležema v posteljo.
    Nočko 🙃

Hero of Memory Executed by the Nazis

April 29, 2023 in Greece ⋅ ⛅ 13 °C

Grčija

Kaliméra
    Najin 2. celi dan n Kreti.
    Danes si vova ogledala jame v Matali in popoldan preživela v Heraclionu.
    Ob 8:20 se zbudiva in odideva na zajtrk. Navdušena sva nad hrano v hotelu, saj je vse več kot odlično.
    Po zajtrku se spakirava in pripraviva na odhod. Matala je majhva nas na jugu Krete. Do tja naju loči cca 2uri in 20 minut (125km) vožnje. Po stranskih cesta da se naužijeva tiste taprave Krete. 🇬🇷💜
    Prelepa narava naju obdaja na poti do cilja. Lepo je! Divje, zeleno in predvsem spominja na Ugljan. Povzpneva se po cesti do Hero of Memory Executed by the Nazis kjer uživama ob panoramskem razgledu na morje in Kreto.

Matala

April 29, 2023 in Greece ⋅ ☀️ 20 °C

Po dveh urah in dvejsetih minutah, prispeva v sončno in toplo Matalo. Majhna vasica, ki nudi vse da se počutiš grško 🇬🇷☺️.
    Lokali, trgovinice, ateljeji in še in še! Vse je tako cart in barvno. Ful nama je všeč☺️.
    Sprehodiva se do plaže in v prijetnem lokalu ob 21 stopinjah popijeva kavo s pogledom na morje in romansko pokopališče v skali. Malo počijema in se nadihava grškega zraka.
    Sedaj pa raziskovanje mesteca. Ogledava si Romansko pokopališče za katerega odštejeva 8€ za oba. Povzpneva se po skalah in kaj hitro ugotovima da je naporno plus vroče. Dejan se vrne na plažo jaz pa raziščem kotičke da posnamem res dobre fotografije.
    Glede na to da sonce kar pripeka, se vrnem nazaj dol, saj me malo muči dehidracija.
    Odločiva se da se odpravima nekam na kosilo. V taverni nad plažo s pogledom na morje, si privoščiva pravo Grško pojedino. Dejan je izbral piščančji Gyros, jas pa tapravo Grško musako. Dobro sva izbrala in za vse skupaj odštela le 21€.

Malo sva še posedela in se odpravila dalje po ulicah Matale. Lepo nama je in hvaležna sva da lahko skupaj drug ob drugem raziskujeva lepote sveta.
    Med trgovinicami si na soncu privoščima kavo ter narediva plan nazaj do hotela. V bližini Matele (15km) se nahaja druga največja starogrška palača na Kreti zato sva si jo na Dejanovo željo odšla tudi ogledati.