Lodny dennik spojenych pesibusistov 05

July 12, 2016 in the United States ⋅ ⛅ 26 °C

Pocas presunu do Washingtonu nam padli obe najdene ubytovania a tym padom sme po vecernom prichode uz nestihali najst ubytko za rozumnu cenu. Presunuli sme sa okolo Kapitolu k pametniku G. Washingtona (obelisk), ktory uz bol zatvoreny. Podla informacii v stanku sa listky zacinaju vydavat o 8:30 rano, ale odporucaju prist dve hodinky skor aby si bol clovek isty ze sa mu nieco ujde. Hned sa zrodila idea, prespat v spacakoch na zemi hned pred okienkom s tym ze v pripade namietok zo strany straznikov by sme sa vyhovorili na to ze sa chceme dostat k listkom ako prvi :) Nakoniec sa nam podarilo najst zaujimave miestecko zo vsetkych stran kryte stromami, v ktorom na prvy pohlad behalo len zopar vevericiek. Po ponoreni sa do spacakov sme identifikovali, ze miesto vevericiek nam tam beha zopar potkanov, ktore ale dali pokoj. Pokojny spanok nam ale nedopriali zamestnanci parku v ktorom sme spali, nakolko uz o 6:30 museli kosit okolo nasho tabora travu a rozkladat zavlazovaci system :) Dvoch clenov vypravy, ktorym kosenie nevadilo sme nechali dalej spat a ja s Edom sme sa pobrali po listky na Washingtonov pamatnik. Aj ked sa nam pisomna vyzva na skorsi prichod zdala nemiestna, o 7:00 tam uz pred okienkom mohlo stat zo 30 ludi pricom jeden vozickar dokonca rozdaval prospekty. Dokym sa otvorilo okienko s listkami, rad sa rozrastol na dobrych 150 ludi. Nakolko boli listky zadarmo a museli sa brat no konkretny cas prehliadky, ked sme prisli na rad tak uz boli dva terminy vypredane. Zobrali sme teda listky na 10:30 a cakali kym pridu sedmospaci. Pred vstupom do pamatniku sme zistili zasadne obmedzenie a to ze s batozinou nas nikam vo Washingtone nepustia a ze po 11. septembri 2001 zrusili vsetky uschovne batozin. Tym padom sme boli nuteni vsetky nase vypravy po Washingtone vzdy absolvovat na dva-krat, pricom jedna dvojica strazila kufre a druha sla na potulky. Takto sme postupne absolvovali Washingtonov monument, Biely dom, Lincolnov pamatnik, pamatnik Martina Luthera Kinga, pamatniky Franklina Delano Roosevelta a Thomasa Jefersona a rovnako tak aj pamatniky 2. svetovej vojny a veteranov vojny vo Vietname a Korei. Zvysok sme si nechali na dalsi den. Nakolko sa Edovi nepozdavala vidina dalsieho boja o ubytko s potkanmi, uvelebili sme sa na noc na okraj rugby-oveho ihriska :)Read more