Busom do Mirisse

February 15 in Sri Lanka ⋅ ⛅ 30 °C

Još jedna avantura lokalnim prijevozom je zaslužila zaseban footprint 😀 Sljedeća tri dana ćemo spavati u Mirissi pa je nekako trebalo doći do tamo obzirom da nemamo više vozača. Od hotela do stanice nas je naravno odbacio tuk tuk i te sekunde kad se zaustavio na stanici Žigu snimi frizer koji ima svoj lokal odmah do i krene nudit da mu sredi bradu…nije se trebao previše trudit da pristane 😃 I tak, posjeli ga na prastari stolac, sve nekako sklepano da se smiješ na svaku sitnicu koju skužiš. Na stropu ugradbene lampe koje očito ne rade pa je samo iz njih izvučena žica i prikopčana neka visilica, oprema na koju smo navikli kod nas, mekane četke, češljevi u sto vrsta su ovdje jednostavne verzije koje su vjerojatno počešljale već tisuće glava i brada, partviš za čišćenje opreme…
    I tak…Žiga je rekao samo malo bradu ali na kraju samo malo je ispalo pola sata sređivanja i brade i frizure, Sri Lankan style 😄 Čovjek se tolko trudio svaku dlaku sredit i na kraju cijena 200 rupija što je cca 60 centi 😱
    I tako sređeni napokon dočekali bus, nevjerojatno je koliko često voze a koliko su uvijek puni. Doslovno uskočili i ugurali se s dva velka backpacka…kod nas bi svi bili ljuti jer ih guraš i kud baš moraš s tim stvarima, ovdje ti se ljudi nude da im torbu staviš u krilo, kondukter preskače prtljagu i gleda gdje će te smjestit. Svi prozori i vrata su naravno otvoreni, iznad glava velik zvučnik s muzikom da vožnja bude još zabavnija. Dva i pol sata lude vožnje jer bus uvijek žuri i uvijek mora bit prvi, mislim da ćeš prije stić negdje s busom ako trebaš nego autom. Stane svako malo ali to nije zaustavljnje nego samo malo uspori da skočiš van ili uskočiš na njega. Iako su obzirni ako vide turiste pa je tak naglo zakočio kad je skužio da mi silazimo da sam zaradila masnicu na koljenu.

Ta frizer je res mal presenetil. Nisem imel namena frizure spreminjat ampak sem mislil, da se razumeva, da bo samo brado malo zrihtal. In jo je, pol je pa sam še višje potegnil masinico... :) Ampak je super zrihtal, bil sem na stolu precej dalj kot sem doma pri frizerju in na koncu res 200 rupij... Medtem ko je mangov juice v restavracij cca. 1200. Tako da res delajo za drobiž, ko delaj s cenami za lokalce.
    BUS pa ja, doživetje. Prav veselil sem se ga in čeprav sva imela ponudbo transferja, za ugodno ceno, sva šla vseeno raje z busom, da vidiva kako se je peljati z njim saj te na cesti non-stop prehitevajo, ne glede s čim se voziš. Hitrejši so tudi od avtomobilov, samo hupo slišiš in bolje da se umakneš, ker bo šel mimo tako ali drugače :)