• Day 12–15

Mirissa

February 15 in Sri Lanka ⋅ 🌬 32 °C

Imali smo sto planova za Mirissu ali na kraju nije bilo toliko vremena, a i apartman koji smo bukirali nije bio baš strateški na najboljem mjestu. Najviše nas je iznenadilo koliko turista je bilo, tako da su i cijene svega bile više nego smo se navikli. Apartman je bio na uzbrdici, parsto metara od plaže koja se zove Secret beach ali kad dođeš na nju nije nimalo secret 🙈 Vlasnik nam je ipak pokazao jednu stvarno skrivenu gdje nas je jedino našao lokalac silno želeći pričati i imati bilo kakav kontakt s nama…toliko previše da već nije bilo tolko zabavno.
    Žiga se jako veselio ronjenju, ok nismo išli u školicu…ali stvarno ti je dovoljna najobičnija maska i već u plićaku bude toliko šarenih i krasnih da ne možeš vjerovat, a bome primjeraka i od par kila ziher. Tako da smo kvačicu na ronjenje s tropskim ribicama stavili. Druga planirana stvar je bila vidjet morske 🐢🐢 i gledala sam gdje bi mogli otići a da nije neko mjesto gdje turisti imaju previše interakcije s njima i gnjave ih. I kao da nas je jedna čula, prvu večer nakon što smo sjeli popit cugu mirno je izašla drito ispred nas iz mora, vjerojatno u potrazi gdje da položi jaja, a kako ju je u momentu okružila hrpa ljudi vratila se nazad. Ali jako sam joj zahvalna da nam je priuštila par minuta velike sreće da ju vidimo tako izbliza. Sljedeću večer smo pronašli osamljeniju plažu izvan grada tako da su nas tamo iz mora pozdravljale nove ali smo ih morali gledat s obale jer su valovi bili preveliki da zaplivamo kraj njih. I još za kraj smo večerali u restoranu gdje je usred stolova skriveno jedno gnijezdo.
    Sljedeća kvačica je bila za uživanje u morskoj hrani, zahvaljujući već spomenutom restoranu stvarno smo jeli prekrasne stvari dvije večeri zaredom.
    Već smo odlučili da se sigurno vraćamo na Šri Lanku pa će kvačice za surfanje, coconut tree hill i standing fishermen biti za sljedeći puta.
    Cijelim sam putem oduševljena koliko ovdje životinja ima i kako žive uz ljude pa su nam tako i 🦚🦚 uveseljavali svaki doručak, a i služili nam i ko budilica 😂